stówkaSposobów na pozyskanie klienta mamy niezliczona ilość. Banki prześcigają się w promocjach, które kuszą coraz to ciekawszymi propozycjami. Jednak z doświadczenia wiemy, że nic tak nie działa na nas jak czysta gotówka, którą możemy otrzymać za wykonanie czynności zwykle powszednich.

W Ing Banku Śląski dostaniemy 100 zł w zamian za otwarcie rachunku osobistego za pośrednictwem aplikacji ING BankOnLine z uruchomioną usługą bankowości elektronicznej ING BankOnLine oraz za wykonanie transakcji  bezgotówkowych kartą płatniczą wydaną do rachunku na łączną kwotę minimum 1.000 zł. Oczywiście operacje ograniczone są terminami: otwarcia konta należy dokonać  w okresie od 03.08.2015 r. do 31.08.2015 r. a zaksięgowania transakcji do 31.01.2016 r. Pozostałe czynności są warunkami, które nie powinny sprawić nam większych trudności jeśli chodzi o ich spełnienie. Dziś zarządzanie naszymi finansami zostało przeniesione całkowicie w świat elektroniczny i założenie konta czy płatności bezgotówkowe kartą to zwyczajnie „chleb powszedni”. Sprawdźmy więc jaki rachunek moglibyśmy otworzyć aby dostać promocyjne 100 zł.

Konto Direct ING Banku Śląskiego jest rachunkiem dedykowanym głównie dla osób, które preferują elektroniczną obsługę konta bez odwiedzania oddziału banku. To oferta przygotowana zarówno dla osób dorosłych jak i studentów oraz młodzieży.

Konto Direct przeznaczone zostało dla osób, które stawiają na jego internetową obsługę. Odzwierciedlone zostało to  w naliczanych przez bank opłatach. Wszelkie operacje finansowe tj. przelewy, zlecenia, polecenia zapłaty, czynności związane z zarządzaniem konta takie jak na przykład zmiana typu rachunku realizowane za pośrednictwem bankowości elektronicznej HaloŚląski  oraz ING BankOnLine są bezpłatne. Zarówno przelewy wewnętrzne jak i zewnętrzne są operacjami darmowymi. Jedyną opłatą, na którą musimy uważać jest koszt przelewu realizowanego w oddziale banku. Za każdą taką operacje naliczona zostanie opłata w wysokości 9 zł. I tutaj od razu widzimy czego musimy unikać.

Karta płatnicza Visa Visa payWave, Debit MasterCard również wydawana jest bezpłatnie na okres 5 lat. Miesięczne użytkowanie karty kosztuje 7 zł. Powyższa opłata nie zostanie naliczona jeśli miesięczna wartość rozliczonych transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą wyniesie co najmniej 100 zł (w okresie od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia następnego miesiąca). I to jest jedyna opłata, z którą możemy się spotkać w rozliczeniu miesięcznej historii rachunku. Jeśli będziemy użytkować ją zgodnie z powyższymi warunkami stanie się ona w ogóle nieodczuwalna i zerowa w kosztach.

Nowością, która uatrakcyjnia ofertę ING Banku Śląskiego jest karta płatnicza Moja Karta ING oraz „zbliżak” MASTER CARD PAYPASS. Moja Karta ING została wyposażona w funkcjonalności kart płatniczych VISA oraz Debit MasterCard. Jej wizerunek może zostać indywidualnie zaprojektowany przez Nas. Pierwsza karta płatnicza/pierwsza zmiana wizerunku jest bezpłatna za kolejną zapłacimy jednorazowo 15 zł. Dodatkowo do rachunku może zostać wydana karta płatnicza MASTER CARD PAYPASS w formie naklejki zbliżeniowej. Jednorazowa opłata za wydanie karty naliczana jest w wysokości 30 zł. Użytkowanie „zbliżaka” jest bezpłatne.

Jeśli chodzi o wypłatę gotówki z bankomatów, tutaj również operacje są darmowe. Bank zapewnia bezpłatną wypłatę gotówki w bankomatach Banku ING Śląski oraz współpracującej sieci bankomatów Euronet. Dodatkowo wypłata gotówki z pozostałych bankomatów w kraju jest bezpłatna. Jedynie za wypłatę gotówki z bankomatów za granicą bank pobiera opłatę w wysokości 3% wypłacanej kwoty.

Opcja limitu kredytowego w rachunku przygotowana została w oparciu o zwykłe konto Direct. Jego wysokość wynosi od 1.000 zł do 50.000 zł, jednak przyznana przez bank kwota ściśle zostaje uzależniona od wysokości naszych miesięcznych dochodów czy otrzymywanego stypendium. Opłata pobierana za przyznanie limitu wynosi 1,8% przyznanej kwoty, minimum 68 zł.

Ponadto, korzystając z produktów bankowych ING Banku Śląskiego automatycznie zostajemy uczestnikiem programu lojalnościowego bankujesz-zyskujesz, w ramach którego bank przyznaje określoną ilość punktów za korzystanie z karty płatniczej. Za każdą transakcję w wysokości 5 zł zrealizowaną kartą debetową otrzymujesz 1 punkt w programie. Punkty wymieniasz na produkty z kategorii: AGD, elektronika, moda i uroda czy asortyment dla dzieci. Punkty przeznaczać możesz również na kody zniżkowe do wykorzystania w sklepach internetowych i stacjonarnych oraz produkty cyfrowe (np. gry, oprogramowanie, e-booki, audiobooki czy e-prasa) różnych znanych producentów: m.in. Samsung, Philips, Gerlach, Bosch, Russell Hobbs, a także zniżki do sklepów internetowych m.in. Ticketpro, Nexto.pl, Gryfnie.com.

Podsumowując: Jeśli zastanawiamy się na otwarciem nowego rachunku Konto ING Direct może być jedną z ciekawszych opcji. Kusi bezpłatnym prowadzeniem rachunku, bezpłatnymi przelewami (internetowymi), bezpłatną wypłatą gotówki z wszystkich bankomatów krajowych oraz możliwością uniknięcia opłaty za użytkowanie karty płatniczej. Przy odrobinie dobrej woli będziemy właścicielem rachunku praktycznie zerowego jeśli chodzi o koszty utrzymania a możemy dodatkowo zyskać promocyjne 100 zł, które w innym banku może być zwyczajnie nieosiągalne.