Konta 2Nowo wprowadzony rachunek osobisty w Banku BZ WBK oraz w placówkach oznaczonych logo Kredyt Banku przyciąga szeroką paletą udogodnień, z których będziesz mógł korzystać jako nowy właściciel Konta Godnego Polecenia.

Sprawdźmy więc, co jest takiego atrakcyjnego w nowym koncie osobistym Banku BZ WBK?

Konto Godne Polecenia jest rachunkiem, który otwierany i prowadzony jest bezpłatnie. Nie ma obwarowań w postaci regularnych wpływów z tytułu wynagrodzenia, renty, emerytury czy stypendium, które uprawnia do bezpłatnego korzystania z rachunku. Nie ma wymogu zasilania rachunku minimalną kwotą. Nie określono wysokości miesięcznych wpłat. To bardzo dobry początek ponieważ całkowicie bezpłatne konta osobiste systematycznie znikają z rynku z dnia na dzień.

Drugim atutem Konta Godnego Polecenia są bezpłatnie realizowane przelewy wewnętrzne niezależnie od kanału dystrybucji oraz bezpłatne przelewy zewnętrzne realizowane za pośrednictwem Internetu, infolinii, wap, sms. Płatny jest przelew zewnętrzny realizowany w oddziale banku w wysokości 7 zł, to jednak żadna nowość gdyż w standardowych rachunkach osobistych regułą jest naliczanie dość wysokich opłat za przelewy wykonywane w oddziale banku.

Trzecim atutem rachunku jest możliwość skorzystania z promocji w ramach, której jeśli będziesz aktywnie korzystał z Konta Godnego Polecenia przez pierwszych 10 miesięcy bank będzie wpłacał Ci na rachunek po 50 zł (maksymalnie 700 zł). Warunkiem otrzymania promocyjnego bonusu jest miesięczne zasilanie Twojego rachunku kwotą nie niższą niż 1.000 zł (z tytułu wynagrodzenia lub innego świadczenia), wykonanie płatności kartą na poziomie 300 zł i realizacja minimum trzech przelewów internetowych. Dodatkowo jeśli przez cały okres obowiązywania promocji będziesz spełniał powyższe warunki oraz wykonasz minimum jedno polecenie zapłaty z rachunku, bank wypłaci Ci dodatkowo 200 zł.

Czwartym atutem jest wydawana do Konta Godnego Polecenia bezpłatnie karta płatnicza MasterCard Omni (wydawana również w formie naklejki zbliżeniowej). Karta użytkowana jest bezpłatnie. Jako właściciel rachunku możesz skorzystać również z karty płatniczej MasterCard PAYBACK Omni, która pozwala zbierać punkty w programie lojalnościowym PAYBACK. Za każdą transakcję zrealizowaną kartą otrzymujesz punkty według przelicznika 5 zł = 1 punkt. Wypłata gotówki kartą w bankomatach Banku BZ WBK jest bezpłatna, w bankomatach zewnętrznych, krajowych jak i zagranicznych wypłata gotówki kosztuje jednorazowo  5 zł (bankomatach sieci Banku Millennium wypłata gotówki kosztuje 1 zł). Karta płatnicza może zostać objęta nieobowiazkowym ubezpieczeniem, które gwarantuje ochronę ubezpieczeniową przed skutkami następujących zdarzeń: nieuprawnione użycie karty, kradzież gotówki pobranej z bankomatu, gwarancja najniższej ceny – ubezpieczenie przedmiotów zakupionych kartą. Cena za pakiet ubezpieczeń wynosi 2 zł miesięcznie.

Jako właściciel rachunku  możesz również skorzystać z limitu kredytowego w kwocie od 500 zł, który jest udzielny na podstawie Twoich miesięcznych dochodów wpływających na rachunek bankowy. Maksymalna kwota limitu kredytowego może stanowić 6-krotności Twoich wpływów na rachunek. Oprocentowanie limitu wynosi  17,9%. Opłata pobierana za przyznanie/odnowienie limitu wynosi 1%, minimum 50 zł. (w ramach trwającej do 30.09.2013 r . promocji opłata za przyznanie nowego limitu w rachunku obniżona jest do 0 zł).

Podsumowując faktycznie nowo wprowadzony w Banku BZ WBK rachunek jest Kontem Godnym Plecenia bez żadnych „haczyków” i „ukrytych gwiazdek”. Prowadzenie oraz jego użytkowanie jest całkowicie bezpłatne a za aktywne korzystanie otrzymasz od banku premię w postaci gotówki sięgającej nawet 700 zł. Sam zdecyduj – czy to się nie opłaca?