DolceNowy rok, nowe postanowienia, świeże spojrzenie na własne finanse – może nowe Konto Jedyne wprowadzone niedawno do oferty Toyota Banku jest tym co Cię zaskoczy? Zobaczmy!

Rachunek osobisty jest powszechnym narzędziem finansowym, że żaden z nas nie wyobraża sobie życia codziennego bez korzystania z jego udogodnień. Za pośrednictwem konta osobistego płacisz za rachunki:  prąd, gaz, czynsz, dokonujesz płatności za zakupy w internecie, otrzymujesz przelewem wynagrodzenie, swobodnie lokujesz środki na rachunku oszczędnościowym czy lokacie bankowej.

Zalet rachunku osobistego jest wiele. Do najważniejszych należy umowa zawierana na czas nieokreślony jeśli wziąć pod uwagę formalności oraz szeroki dostęp do rachunku za pośrednictwem bardzo dobrze rozbudowanych kanałów dystrybucji takich jak internet, telefon, sms czy Wap.

Konto Jedyne Toyota Banku założysz całkowicie przez internet i jest to konto skierowane dla kierowców. Osób, które są właścicielami samochodu i systematycznie tankują paliwo. Jeśli spełniasz te warunki bank zapewni Ci 8% zwrot (maksymalnie 50 zł miesięcznie) wydatków poniesionych na stacji benzynowej. Jest to bardzo duży plus oferty oraz niezła suma środków do odzyskania w porównaniu do ciągle szczuplejący moneyback oferowanego przez konkurencyjne banki.

Konto Jedyne zostało wprowadzone dla osób, które posiadają własny samochód. Jest to warunek obligatoryjny i to może stać się małą przeszkodą dla Ciebie. Dodatkowo konto otwierane jest wyłącznie w pakiecie z Kontem Oszczędnościowym oraz (tutaj mowa o plusach oferty) bezpłatnymi ubezpieczeniami MOTO Assistance i Travel Assistance, które obejmują świadczenie takich usług jak m.in. naprawa pojazdu, holowanie czy pomoc personalna w podróży. Jak widzisz nic nie jest za darmo. Musisz spełnić pewne warunki ale nie są one tak bardzo drastyczne by móc uzyskać 8% zwrot płatności za paliwo. Jeśli posiadasz samochód, założenie rachunku oszczędnościowego nie powinno być problemem gdyż jest ono prowadzone bezpłatnie. Dodatkowo otrzymujesz bezpłatne ubezpieczenia więc to również nie jest nic groźnego. Jesteś bardziej związany z jednym bankiem to jest jedyny minus tej oferty.

Przyjrzyjmy się więc bliżej warunkom jakie powinieneś spełniać aby uzyskać reklamowy zwrot wydatków. A więc tak aby uzyskać 8% zwrot za paliwo należy zapłacić kartą minimum trzy razy na kwotę przekraczającą 39 zł w innym punkcie niż stacja benzynowa, musisz wypełnić deklarację przystąpienia do promocji, w której podasz dane swojego samochodu: markę, rok produkcji i rok zakupu. Dodatkowo w deklaracji musisz wyrazić zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych od banku i podmiotów z nim współpracujących. Realizacja transakcji w kwocie 39 zł nie powinna być problemem, większy wgląd banku w Twoją prywatność może być kłopotliwy, ale żyjemy w takich czasach że bombardowanie reklamami nie jest już niczym strasznym. Trzeba nauczyć się po prostu z tym żyć. Jak sam wiesz niczego nie dostajesz za darmo, dlatego 8% zwrot płatności za paliwo jest dobrą zapłatą za zakłócenie Twojej prywatności i Twojego trwalszego „związku” z bankiem.

Zobaczmy teraz jak kształtują się koszty za rachunek. Rachunek otwierany jest bezpłatnie. Opłata w wysokości 2,49 zł naliczana miesięcznie za prowadzenie Konta Jedynego może zostać zwrócona w przypadku wykonania obrotów bezgotówkowych kartami płatniczymi wydanymi do rachunku Super Red III lub Ruby Passion w wysokości 400 zł miesięcznie.

Jako właściciel Konta Jedynego bezpłatnie realizujesz przelewy wykonywane za pośrednictwem internetu, za każdy przelew realizowany za pośrednictwem infolinii banku zapłacisz 3 zł. Przelewy do ZUS/US realizowane przez internet są płatne w wysokości 1 zł za każdą składkę. U operatora infolinii przelew kosztuje 5 zł (bez względu na ilość składek). Zdefiniowanie, modyfikacja, realizacja i odwołanie zlecenia stałego przez internet jest operacją bezpłatną. U operatora centrum telefonicznego koszt każdej operacji to 3 zł. Utworzenie polecenia zapłaty, jego modyfikacja oraz realizacja polecenia zapłaty u operatora infolinii kosztuje 3 zł.

Karta płatnicza dla właściciela rachunku wydawana jest w dwóch odsłonach: Super Red III lub Ruby Passion. Opłata za wydanie karty oraz za użytkowanie karty nie jest naliczana. Karta może zostać objęta ubezpieczeniem Bezpieczna Karta, którego miesięczny koszt wynosi 3 zł. Do rachunku może zostać wydana karta debetowo-lojalnościowa Visa w ramach programu partnerskiego Toyota More. Opłata za wydanie karty oraz opłata roczna (liczona od drugiego roku) w wysokości 30 zł może zostać zredukowana w 100% (do 0 zł) poprzez wymianę punktów programu Toyota More(z Twojego konta programu pobieranych jest wówczas 3.000 punktów). Karta może zostać objęta ubezpieczeniem Bezpieczna Karta, którego miesięczny koszt wynosi 3 zł. Jeśli chodzi o opłaty naliczane za operacje dokonane kartą płatniczą to trzy pierwsze wypłaty gotówki w miesiącu są bezpłatne, za każdą kolejną zapłacisz 4,5 zł. Wypłata kartą w bankomacie za granicą kosztuje 3% kwoty transakcji, minimum 10 zł.

Oprócz wymienionych wcześniej udogodnień w koncie posiadasz do dyspozycji również limit kredytowy. Kredyt w rachunku udzielny jest od kwoty 1.000 zł na podstawie Twoich miesięcznych dochodów wpływających na rachunek bankowy. Limit kredytowy w rachunku przyznawany jest na podstawie zaświadczenia o zarobkach. Opłata za przygotowawcza za przyznanie limitu to 50 zł; za jego przyznanie, coroczne odnowienie lub zmianę zapłacisz 1% kwoty przyznanego limitu.