weekendDziś już pewnie każdy z nas wie co będzie robił w nadchodzący weekend czerwcowy. Jedni zrealizują długo wcześniej planowany urlop, inni spróbują sięgnąć po ostatnie oferty „last minute” proponowane przez biura podróży, inni skorzystają z gościny rodziny czy znajomych, jeszcze inni spędzą weekend w zaciszu własnej zielonej działki  czy domowego ogródka. Cokolwiek zamierzamy zrobić musimy mieć czym sfinansować nasze plany. Wydatki związane z organizacją urlopu mogą być większe lub mniejsze lecz nasz portfel powinien być na nie przygotowany.

Osoby, które planowały swój kilkudniowy wypoczynek dużo wcześniej dziś mają najłatwiej. Z reguły jest to najdroższa forma relaksu. Ale Ci, którzy z niej korzystają  nie muszą się martwić o to czym sfinansują swój urlop, gdyż na tą chwile pewnie wszytko zostało dopięte na ostatni guzik. Rezerwacja została opłacona, koszty podróży zaplanowane i bez zmartwień można udać się na upragniony wypoczynek. Tak jak systematyczne oszczędzanie, planowanie wydatków w czasie procentuje. To dobra cecha, która pozwala na ułożenie domowego budżetu dużo wcześniej i bez zmartwień. W takim przypadku po powrocie nie musimy się martwić, że braknie nam środków na pokrycie podstawowych miesięcznych zobowiązań.

W trochę gorszej sytuacji są osoby, które stwierdziły, że dziś wykupią weekend w krajowym bądź zagranicznym hotelu. Jeśli mamy oszczędności lub tak zwane „zaskórniaki na czarną godzinę” to spokojnie możemy zacząć się pakować. Jeśli nie posiadamy wolnych środków możemy skorzystać z oferty banków, które chętnie zaproponują nam szybki limit kredytowy w rachunku osobistym, kartę kredytową lub kredyt gotówkowy. Pamiętajmy tylko o rozsądku i mądrym wyborze najtańszej oferty przy podejmowaniu decyzji. Weekend szybko się skończy a powrót do szarej codzienności ze spłatą zadłużenia może okazać się bardzo bolesny. Ale czy ktoś kiedyś nie powiedział, że najbardziej spontaniczne imprezy to najbardziej udane imprezy.

Najtańszą formą spędzania wolnego czasu jest gościnność rodzinna lub swoje własne cztery kąty. A najtańsze nie zawsze znaczy gorsze. Komu  z nas podobają się zatłoczone autostrady, deptaki nad morzem, ścieżki rowerowe, tłumy na szlakach górskich? Nikomu! Spędzenie weekendu w domowym zaciszu może być równie przyjemne i ciekawe. Wystarczy nasza pomysłowość i trochę chęci. Zwykły spacer może okazać się nie lada przygodą. Organizacja wypoczynku nie kosztuje nas nic i co więcej nie musimy się martwić o spłatę kredytu, który może musielibyśmy zaciągnąć chcąc zorganizować sobie urlop w innej formie.

Jak widać spędzić wolny weekend można na wiele sposobów. Pamiętajmy tylko by był to wypoczynek na naszą kieszeń. Wszytko co dobre szybko się kończy a nikt z nas nie chciałby wracać myślami do tego z czego po powrocie zapłaci rachunki spędzając czas z najbliższymi na łonie zielono kwitnącej przyrody, czując powiew letniej bryzy powietrza i  smak gorącego słońca.