kompmBank kojarzy nam się z jednym – szeroko rozbudowanym bankiem internetowym. Jak wiemy do niedawana funkcjonował głownie w oparciu o klienta wirtualnego. Wszystko uległo zmianie kiedy mBank postawił na „naziemną” obsługę w stacjonarnych placówkach banku i rozpoczął pełną obsługę klienta w oddziałach dawnego Multibanku.

W ten sposób mBank uzupełnił i tak bardzo dobrze funkcjonujący bank on-line. Brakowało mu jedynie punktów stacjonarnych, przez co tracił dość dużą grupę tradycjonalistów. Na dzień dzisiejszy mBank sprostał nawet najbardziej wymagającym klientom. Jeśli ktoś chce skorzystać z oferty banku i posiadać przy tym bezpośredni kontakt z doradcą  może swobodnie udać się do jednego z oddziałów banku.

Zmiany spowodowały wprowadzenie nowych usług oraz zmodyfikowanie oferty produktowej banku gdzie największe nowości odnotował dział rachunków osobistych. Jako klienci możemy skorzystać z:

eKonto najstarsze konto mBanku przeznaczone dla osób korzystających głównie z bankowości elektronicznej, gdyż operacje dokonywane przez internet są bezpłatne. Bank nie nalicza opłat za prowadzenie rachunku, jednak opłata za korzystanie z karty płatniczej jest warunkowa: bank naliczy 6 zł chyba, że w ciągu miesiąca dokonamy kartą transakcji bezgotówkowych na minimalną kwotę 300 zł, wówczas opłata obniżana jest do 0 zł. eKonto dostępne również w kategorii dla studentów i młodzieży. W wersji promocyjnej rachunku posiadamy eKonto z darmowymi bankomatami, gdzie wypłata gotówki z wszystkich bankomatów krajowych jak i zagranicznych jest bezpłatna oraz eKonto mobilne przeznaczone dla nowych klientów mBanku, do którego posiadamy dostęp przez telefon, tablet czy komputer.

mKonto Multi zapewnia bezpośrednią obsługę w placówkach banku, bezpłatną obsługę kasową wpłat powyżej 10.000 zł i wypłat, bezprowizyjne bankomaty w Polsce i na świecie oraz bezpłatną kartę płatniczą wydawaną do rachunku. Opłata za prowadzenie konta wynosi 9 zł. Jeśli nasze miesięczne wpływy na konto wyniosą 2.000 zł opłata za prowadzenie rachunku zostanie obniżona do 5 zł.

mKonto Aquarius Intensive – zapewnia bezpośrednią obsługę rachunku w placówkach banku, w prestiżowych pokojach VIP, osobistego eksperta bankowego, który może dojechać na spotkanie w dowolne wybrane przez nas miejsce, doradztwo inwestycyjne (usługę Aquarius Optymalne), indywidualnie negocjowane produkty depozytowe i kredytowe, bezpłatną obsługę kasową wpłat i wypłat w placówkach banku, bezprowizyjne bankomaty w Polsce i na świecie oraz bezpłatną kartę płatniczą. Opłata za prowadzenie konta wynosi 49,5 zł. Jeśli miesięczne wpływy na konto wyniosą 12.000 zł lub posiadamy w banku aktywa w wysokości minimalnej 200.000 zł opłata za prowadzenie rachunku nie zostanie naliczona.

Na podstawie powyższych informacji można powiedzieć, że konta osobiste od siebie wyróżnia zakres bezpłatnych usług, które dostajemy w danym pakiecie oraz opłata miesięczna, którą ponosimy za prowadzenie rachunku. Im większy zakres bezpłatnych usług będziemy posiadać w ramach rachunku tym większą zapłacimy kwotę za jego prowadzenie.

Przyjrzyjmy się jednak operacjom płatniczym realizowanym z danego rachunku. O ile płatności wykonywane za pośrednictwem elektronicznych kanałów dostępu są darmowe o tyle przelewy realizowane w placówkach banku kosztują 5 zł za każdy przelew wewnętrzny oraz 8 zł za przelew zewnętrzny w przypadku eKonta. Patrząc na powyższe wniosek nasuwa się sam: dla osób wyjątkowo potrzebujących kontaktu z doradcą w tradycyjnej placówce -mBank sprostał wymaganiom jednak aby uniknąć dodatkowych kosztów i by nasz portfel pozostał grubszy lepiej takiego kontaktu unikać.