Kredyt gotówkowy w okresie wakacyjnych planów dla wielu z nas okazuje się zbawienny w momencie przekroczenia kwoty tak już dawno zaplanowanych wydatków. W telewizji, radio można zauważyć wzmożoną prace banków, które w reklamówkach prześcigają się oferując coraz bardziej atrakcyjne warunki promocyjne kredytu gotówkowego.

Jak jest naprawdę? Oferta promocyjna kredytu gotówkowego zwykle nie różni się od standardowej oferty kredytu obowiązującej przez cały rok niczym. Reklamy telewizyjne mają to do siebie, że ogólnie promują produkt, a w rzeczywistości warunki promocyjne przewidziane są tylko dla nielicznych. Jednak dotarcie do klienta jest skuteczne. I sam fakt, że udasz się do oddziału to już połowa sukcesu. A, że niestety druk małymi literkami, którego w spocie reklamowym nie jesteś w stanie dostrzec okazał się ofertą dla indywidualistów, to już nie ważne. Bank zyskał to co chciał. Zainteresowała Cię jego oferta, odwiedziłeś oddział a jak już jesteś to w większości przypadków korzystasz z oferty, która do końca nie jest tym czego oczekiwałeś.

Dlatego, uważaj! Jeśli liczyłeś na warunki promocyjne, a one Ciebie nie obejmą domagaj się wyjaśnień. Ostatecznie do momentu podpisania umowy kredytowej nic z bankiem Cię nie łączy. Wniosek o kredyt gotówkowy nie jest żadnym zobowiązującym dokumentem. Pierwszym formalnie prawnym zobowiązaniem, które będziesz musiał podpisać w momencie zdecydowania się na kredyt będzie tylko i wyłącznie umowa kredytowa.

Okazuje się jednak, że mimo tego, iż banki chcą udzielać pożyczek gotówkowych, gdyż najlepiej na nich zarabiają uzyskanie kredytu może nie być takie proste. Aby móc otrzymać kredyt gotówkowy musisz posiadać odpowiednią zdolność kredytową oraz dobrą ocenę scoringową, w której bank ocenia Twój wiek, historię kredytową itp.

W ING Banku Śląskim aby w ogóle móc ubiegać się kredyt musisz posiadać miesięczne dochody w wysokości 800 zł netto. Jeśli ta wysokość nie stanowi dla Ciebie przeszkody możesz ubiegać się o kredyt gotówkowy w wysokości 50.000 zł.

Opcjonalną wersją gotówki wprowadzoną ostatnio przez ING Bank Śląski jest Superlekka lub Superkrótka pożyczka gotówkowa w kwocie 5.000 zł.

Powyższa kwota do uzyskania w kredycie nie jest zbyt wygórowaną kwotą ale uzyskasz ją bez poręczycieli i dodatkowych zabezpieczeń, gdyż bank nie wymaga zgody współmałżonka oraz poręczenia osób trzecich.

Superkrótka pożyczka gotówkowa jest ofertą, w której spłatę rat rozłożysz na okres 12 miesięcy. Jej oprocentowanie jest stałe i wynosi 10,9% w skali roku. Jeśli zdecydujesz się na kredyt z wykupionym ubezpieczeniem na życie bank obniży oprocentowanie o 1 punkt procentowy do wartości 9,9%.

Superlekka pożyczka gotówkowa jest ofertą, w której  okres kredytowania został wydłużony na 84 miesiące. Oprocentowanie pożyczki jest stałe i wynosi 12% w skali roku. Jeśli zdecydujesz się na kredyt z wykupionym ubezpieczeniem na życie bank obniży oprocentowanie o 1 punkt procentowy do wartości 11%.

Atutem oferty jest to, iż bank nie nalicza prowizji za udzielnie kredytu. Podobnie jest z opłatą za wcześniejszą spłatę kredytu – bank nie pobiera powyższej prowizji.

Zabezpieczeniem kredytu popularnie stosowanym przez bank jest ubezpieczenie. Dobrowolny program ubezpieczeniowy Bezpieczna Pożyczka, obejmuje: śmierć ubezpieczonego z każdej przyczyny, utrata stałego źródła dochodu i czasowa niezdolność do pracy, całkowita niezdolność do zarobkowania oraz śmierć ubezpieczonego wskutek NW po ukończeniu 65 roku życia. Opłata za ubezpieczenie naliczana jest w wysokości 0,27% kwoty kredytu płatna jednorazowo najpóźniej w dniu uruchomienia pożyczki.

Pamiętaj: korzystając z pożyczki gotówkowej dodatkowo zbierasz punkty na zakupy w Programie Bankujesz-Kupujesz. Każda złotówka odsetek, którą płacisz to 1 punkt w programie. Za zebrane punkty możesz dokonać zakupów z rabatem na stronie www.bankujesz-kupujesz.pl. Za wybrany produkt zapłacisz w systemie ING BankOnLine.

Ograniczenia oferty:

Pożyczka dostępna w ofercie banku do 11.08.2012 r.

Jedna osoba może tylko raz skorzystać z oferty Pożyczka Superkrótka/Superlekka.