W czasie wzmożonego zapotrzebowania na dodatkową gotówkę karta kredytywo może okazać się dla Ciebie najprostszym i zarazem najtańszym rozwiązaniem.  Dlaczego? Karta kredytowa spełnia funkcję szybkiego kredytu gotówkowego, który jeśli jest krótkoterminowy, a dokładnie zawiera się w okresie bezodsetkowym karty, pożyczony zostaje za darmo.  Bank nie pyta o cel wydawanej gotówki, nie nalicza również prowizji za jej rozdysponowanie. Jednak wyznacza sztywny okres, w trakcie którego musisz dokonać spłaty, ogranicza również kwotę limitu kredytowego jaki może zostać przyznany na karcie.

Tak właśnie działa karta kredytowa. Jest to szybka gotówka pożyczana na krótki okres czasu. Jeśli spłata pożyczonej gotówki będzie przeterminowana bank naliczy srogie odsetki, które przewyższają oprocentowaniem nie jeden kredyt gotówkowy. Decydując się na kartę kredytową musisz być pewien czy taki rodzaj zastrzyku gotówki jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Musisz również wiedzieć, iż regularna spłata pożyczonej gotówki zamykająca się w okresie bezodsetkowym karty jest kluczem do sukcesu jakim jest bezpieczne i tanie użytkowanie karty kredytowej.

Rodzaj karty kredytowej i wysokość Twoich miesięcznych dochodów pozwoli Ci uzyskać kartę z odpowiednim limitem kredytowym oraz dopasowanym do niej okresem bezodsetkowym. I o ile na wysokość limitu karty i wysokość własnych dochodów masz wpływ (od ich wysokości zależy kwota kredytu przyznanego na karcie) o tyle na okres bezodsetkowy karty wpływu nie masz, bank ustala go samodzielnie.

Karta Kredytowa Uniq Polbank EFG opatrzona została kwotą limitu kredytowego w wysokości od 1.500 zł do 150.000 zł. Jednak jego wysokość ustalana zostaje indywidualnie na podstawie Twojej zdolności kredytowej.

Jako posiadacz karty oprócz limitu kredytowego zostajesz objęty programem Uniq, który pozwala na uzyskanie atrakcyjnych rabatów w sieci sklepów Aldo, Bodique, Dune, Esprit, Mexx, New Look, Peacocks, River Island, Spring oraz Wallis. W programie rabatowym uniq na start otrzymujesz: pakiet powitalny w postaci kuponów o wartości 1.000 zł do wykorzystania w sieci sklepów Aldo, Bodique, Dune, Esprit, Mexx, New Look, Peacocks, River Island, Spring oraz Wallis, dodatkowe 5% rabatu na produkty przecenione oraz produkty z aktualnych akcji promocyjnych sklepu. W ramach programu w każdym miesiącu w jednej z marek objętej promocją przy zakupie trzech produktów najtańszy produkt otrzymasz za 0,1 zł, dodatkowo w dniu Twoich urodzin każda marka będzie udzielać Ci rabatu na zakupy w wysokości 20%, przy zakupie za określoną kwotę, 5% rabatu na produkty w pełnej cenie.

Pamiętaj jednak o jednym 20% przyznanego limitu kredytowego na karcie musisz przeznaczyć na zakupy wyłącznie w sieci sklepów programu Unig.

Aby móc ubiegać się o przyznanie karty Uniq Polbank EFG, musisz osiągać minimalny dochód miesięczny netto w wysokości 1.200 zł. Jest to warunek z góry określony przez bank.

Po jego spełnieniu otrzymujesz kartę kredytową na okres 2 lat. Za jej wydanie bank nalicza opłatę w wysokości 69 zł. Opłata ta jednak zostanie zwrócona na rachunek karty, jeśli dokonasz nią minimum 1 transakcji w ciągu 3 pierwszych miesięcy od wydania karty. Następnie po upływnie roku naliczona zostaje opłata roczna za użytkowanie karty w wysokości 69 zł. Jeżeli w okresie ostatnich 12 miesięcy poprzedzających rocznicę wydania karty dokonasz co najmniej 36 transakcji lub dowolną ich ilość na kwotę minimum 10.800 zł, opłata za użytkowanie karty nie będzie pobierana. Jeżeli natomiast w okresie ostatnich 12 miesięcy dokonasz transakcji na łączną kwotę minimum 5.400 zł (lub minimum 18 transakcji), za kartę zapłacisz 35 zł.

Okres bezodsetkowy dla transakcji bezgotówkowych w trakcie, którego swobodnie korzystasz z gotówki bez ponoszenia dodatkowych kosztów wynosi 56 dni. Jest to stosunkowo długi okres czasu na tle konkurencji przy standardowo proponowanych przez banki  52, 54 dniach.

W tym okresie oprocentowanie transakcji bezgotówkowych jest zerowe. Po upływie umownych 56 dni bank nalicza odsetki od zadłużenia z oprocentowaniem równym 19,9%. Podobnie oprocentowane są transakcje gotówkowe 19,9%. Jednak z tą różnicą, że transakcje gotówkowe oprocentowane są od momentu wypłacenia gotówki z bankomatu, od pierwszego dnia realizacji powyższej operacji. Dodatkowo za wypłatę gotówki z bankomatu bank nalicza opłatę w wysokości 3% od kwoty wypłacanej, minimum 7 zł. Za transakcje w bankomatach lub oddziałach banków własnych (również sieci Euronet) bank pobiera prowizję 1,5% od wypłacanej kwoty, minimum 7 zł. W dowolnym bankomacie za granicą opłata za wypłatę gotówki wynosi 3% od kwoty wypłacanej, minimum 10 zł.

Ubezpieczenia opcjonalne jakimi możesz zostać objęty posiadając kartę kredytową Uniq Polbank EFG to:

Ubezpieczenie na życie oraz ubezpieczenie od skutków trwałej niezdolności do pracy. Karta jest ubezpieczona przed nieuprawnionym użyciem i można ją natychmiast zastrzec przez telefon w momencie jej kardzieży. Bank bierze na siebie odpowiedzialność za transakcje dokonane przy użyciu utraconej karty przez osoby nieuprawnione (nawet do czasu zgłoszenia bankowi jej utraty). Opłata w wysokości 0,12% zadłużenia na karcie, pobierana za miesiąc kalendarzowy w ostatnim dniu okresu rozliczeniowego.

Pakiet Assistance, w skład którego wchodzą: Pakiet Medyczny (obejmujący np. wizytę lekarza lub pielęgniarki, dostawę leków, dostęp do infolinii medycznej itp.); Pakiet Domowy (obejmujący interwencję specjalistów z różnych dziedzin w wypadkach losowych zaistniałych Twoim miejscu zamieszkania); Pakiet Samochodowy (oferujący pomoc w nagłych awariach pojazdy zarówno w kraju jak i w Europie); Pakiet informacyjny (posiadający informacje na temat lokalizacji, godziny funkcjonowania, zakresu usług różnego rodzaju instytucji oraz punktów kulturalnych). Przez pierwsze trzy miesiące bank nie pobiera opłat za korzystanie z pakietu, po tym okresie koszt wynosi 2 zł miesięcznie.

Podsumowując: karta opatrzona została dość długim okresem bezodsetkowym 56 dni, przy niskim oprocentowaniu transakcji 19,9%, są to dwa najważniejsze elementy karty, na które musisz zwrócić uwagę przy jej wyborze.