credit-cards-1-1416332W BGŻ BNP Paribas oferta karty kredytowej World Elite przeznaczona zostaje dla najbardziej wymagających klientów banku. Są to osoby zaliczane do segmentu bankowości prywatnej (obsługiwane tylko w wybranych placówkach BGŻ BNP Paribas), które  posiadają podpisaną umowę ramową oraz aktywa przekraczające kwotę 600.000 zł.

Okres bezodsetkowy karty kredytowej wynosi 61 dni. Jest to jeden z najdłuższych okresów bezodsetkowych dostępny na rynku. Oprocentowanie karty (transakcji gotówkowych i bezgotówkowych) wynosi 10% w skali roku. Oba parametry karty sprawiają, że jest ona jedną z lepszych propozycji dostępnych na rynku a koszty korzystania z nieoprocentowanego kredytu dostępnego na karcie stają się znikome.

Kwota limitu kredytowego na karcie MasterCard BNP Paribas World Elite również nie jest niska. Jako właściciel karty możemy otrzymać kredyt w kwocie od 25.000 zł do 100.000 zł. Tutaj decyduje nasza zdolność kredytowa oraz indywidualne podejście banku do aktualnej sytuacji finansowej naszego budżetu.

Instytucja Karta Kredytowa Okres bezodsetkowy Maksymalny limit kredytowy Oprocentowanie transakcji bezgotówkowych
BGŻ BNP Paribas MasterCard BNP Paribas World Elite

61 dni

100.000,00 zł

10,00 %

Alior Bank MasterCard Gold

58 dni

80.000,00 zł

10,00 %

Deutsche Bank Deutsche Bank Platinum

56 dni

200.000,00 zł

10,00 %

Raiffeisen Polbank Platynowa Visa

56 dni

100.000,00 zł

10,00 %

Citi Handlowy MasterCard Platinum

56 dni

100.000,00 zł

10,00 %

Toyota Bank Toyota Double Gold

56 dni

80.000,00 zł

10,00 %

 

Co więc wyróżnia kartę MasterCard BNP Paribas World Elite na tle konkurencji?

W ofercie karty na uwagę zasługuje bogaty pakiet bezpłatnych ubezpieczeń i usług dodatkowych, takich jak: Serwis Concierge, Assistance, Priority Pass, którymi zostajemy objęci, jako właściciel karty.

Serwis Concierge zapewnia: pomoc w dostawie kwiatów, zakupów, biletów i innych towarów we wskazane miejsce, organizacji wypoczynku, dokonywaniu rezerwacji w restauracji czy hotelu; informacje o numerach telefonów specjalistów i firm świadczących usługi dla domu oraz pokrycie kosztów wykonania podstawowych usług (do kwoty 400 zł). Posiadamy zagwarantowaną pomoc prawną, pokrycie kosztów leczenia i kosztów związanych z NNW, ubezpieczenie bagażu i opóźnienia odlotu w przypadku podróży zagranicznej jak i w zakresie OC z tytułu szkód powstałych na terytorium Polski.

Pakietu Podróżnika w skład, którego wchodzą dwie karty: Priority Pass oraz Priority Traveller. Karta Priority Traveller to karta identyfikacyjna bez paska magnetycznego. Aby skorzystać z wybranego przywileju, oferowanego w ramach programu Priority Traveller, należy dokonać uprzedniej rezerwacji na stronie programu. Dzięki tej karcie uzyskamy zniżki do 50% w jednym z 80 tysięcy hoteli na całym świecie; do 30% rabatu w wypożyczalniach samochodów; wstęp do 250 ekskluzywnych klubów wypoczynkowych, klubów nocnych i fitness z obniżką do 50%; zniżki do 50% w ponad 250 elitarnych klubach golfowych.

Bezpłatny Priority Pass umożliwia dostęp do ponad 600 stref VIP na lotniskach, na całym świecie. Każda strefa VIP oferuje dostęp do telewizji, Internetu, bufetu, bezpłatnych gazet i magazynów oraz wszelkich udogodnień niezbędnych w czasie podróży biznesowej lub prywatnej. Dodatkowo karta umożliwia skorzystanie z atrakcyjnych rabatów  u wybranych partnerów w ramach programu Buy&Smile.

Skip Payment to możliwość pominięcia w danym miesiącu obowiązku zapłacenia minimalnej kwoty spłaty (która wynosi 3% aktualnego zadłużenia, minimum 30 zł); niespłacona kwota pomniejsza limit kredytowy w następnym cyklu rozliczeniowym. Usługa może zostać zgłoszona najpóźniej dzień przed końcem danego cyklu rozliczeniowego. Z tej usługi możemy skorzystać maksymalnie dwukrotnie w ciągu roku, jednak nie w następujących po sobie cyklach rozliczeniowych.

W podstawowym zakresie ubezpieczeń karty otrzymujemy w pakiecie Bezpieczna Karta (obejmujący nieuprawnione użycie karty płatniczej do równowartości kwoty 150 EUR, realizację transakcji bez użycia kodu PIN w związku z zagubieniem, kradzieżą lub rabunkiem karty oraz dokonanie transakcji z użyciem kodu PIN przez osoby trzecie, które weszły w jej posiadanie w wyniku kradzieży lub rabunku na 24 godziny przed zastrzeżeniem karty; II. Towarów zakupionych przy użyciu karty płatniczej od ognia i innych zdarzeń losowych oraz kradzieży z włamaniem i rabunku /rozboju (do 30 dni od daty zakupu); III. Gwarancji najniższej ceny towaru).

Lew Podróżnik obejmujący: obejmujący: koszty leczenia, nagłego zachorowania oraz koszty związane ze zorganizowaniem i udzieleniem pomocy assistance w trakcie podróży zagranicznej, koszty wynikające z NNW w trakcie podróży poza granicami kraju, ubezpieczenie utraty lub uszkodzenia bagażu i ubezpieczenie opóźnienia odlotu.

Usługi assistance swoim zakresem obejmują wezwanie specjalisty w przypadku awarii urządzeń i instalacji w domu wraz z pokryciem kosztów naprawy i części zamiennych do kwoty 400 zł, udzielenie informacji o adresach i numerach telefonów do firm prowadzących usługi w zakresie organizacji przeprowadzek remontów mieszkań i budynków, organizujących dozór mieszkań i budynków mieszkalnych.

Dodatkowo w skład ubezpieczenia assistance wchodzą usługi w ramach serwisu Concierge, który zapewnia: pomoc w dostawie kwiatów, zakupów, biletów i innych towarów we wskazane miejsce, organizacji wypoczynku, dokonywaniu rezerwacji w restauracji czy hotelu; informacje o numerach telefonów specjalistów i firm świadczących usługi dla domu oraz pokrycie kosztów wykonania podstawowych usług.

Ochrona Prawna ubezpieczenie w zakresie pomocy prawnej, obejmujące m.in.: koszty porad, opinii i konsultacji prawnych; koszty wynajęcia adwokata lub radcy prawnego; koszty związane z uzyskaniem opinii biegłych lub rzeczoznawców; koszty i opłaty sądowe, o ile służą one ochronie praw ubezpieczonego w związku z prowadzonym postępowaniem.

Opłata związana z wydaniem oraz użytkowaniem karty jest naliczana jednorazowo i wynosi 500 zł.

Wypłata gotówki w bankomatach BGŻ BNP Paribas kosztuje 3,5 zł. Z pozostałych bankomatów krajowych jak i zagranicznych zapłacisz 4% kwoty transakcji, minimum 10 zł.