oldKto powiedział, że rachunek osobisty wyposażony we wszystkie udogodnienia współczesnego świata został stworzony tylko dla ludzi młodych? Nawet jeśli metryka wskazuje swoje, osób młodych duchem i sprawnie poruszających się pomiędzy elektronicznym kanałami dostępu tj: internet, sms, wap, aplikacje mobilne jest wiele. Karta płatnicza i bezgotówkowa forma płatności również nie powinna być wyzwaniem. Wraz z postępem technologicznym rozwijamy swoje umiejętności mając nawet ładnych kilkadziesiąt lat.

Oczywiście nie wszystkie rachunki osobiste powstają z myślą wyłącznie o ludziach starszych. Tradycyjne rachunki bankowe, których mamy najwięcej wyposażone są w standardowe funkcje i na ogół nie zachwycają niczym szczególnym. Warto więc dopasować się do sprecyzowanej kategorii klienta i wybrać rachunek osobisty idealny dla siebie.

Konto bankowe dobieramy po względem własnych potrzeb, dla konkretnej grupy społecznej czy też wiekowej tak aby najlepiej dopasować go pod względem zarządzania rachunkiem i udogodnień. W kategorii rachunków osobistych znajdziemy: konta młodzieżowe (również rachunki dla dzieci), konta studenckie, konta standardowe oraz konta prestiż. Czasami podział możemy zauważyć również pod płci i naszego hobby.

Bank BZ WBK przygotował ofertę z myślą o ludziach w tzw.”kwiecie wieku”. Stworzył rachunek osobisty z przeznaczeniem dla osób, które ukończyły 50 rok życia. Jest to kryterium nockautowe, które jeśli nie zostanie spełnione nie pozwoli nam otworzyć Konta Aktywni 50+.

Jakie atuty posiada rachunek, które wyróżniają go na tle standardowych ofert. Po pierwsze jeden z bardzo cennych przywilejów: bezpłatne ubezpieczenie Medical Assistance, które obejmuje pomoc medyczną w nagłych przypadkach. Nie ukrywam warto się na tym poważnie zastanowić, gdyż jako 50-latek możemy często korzystać z ubezpieczenia, którym gratisowo zostajemy objęty posiadając Konto Aktywni 50+.

Dodatkowo w ofercie promocyjnej jeśli założymy rachunek oraz zapewnimy wpływ w wysokości 500 zł w okresie 2 pierwszych miesięcy otrzymamy w prezencie kije do Nordic Walking. Jak widać bank BZ WBK stawia na młodych duchem jak i ciałem ludzi po 50-tce.

Ale przyjrzyjmy się opłatom, które towarzyszą posiadaniu Konta Aktywni 50+.

Pierwszą opłatą, którą ponosimy jest miesięczna opłata naliczana za prowadzenie rachunku. Wynosi ona 3 zł i jest opłatą warunkową. Można jej uniknąć w bardzo prosty sposób-zapewniając miesięczny wpływ na konto w wysokości minimum 1.000 zł.

Kolejną opłatą, z którą musimy się liczyć jest miesięczny koszt posiadania karty płatniczej. Do rachunku wydawana jest karta Visa Electron Aktywni 50+. Opłata miesięczna za kartę wynosi 5 zł. Jednak w przypadku dokonania w miesiącu co najmniej jednej transakcji bezgotówkowej opłata zostaje obniżona do 1 zł. Jak widać aktywne korzystanie z karty może obniżyć jej koszt do 1 zł, a to bardzo dobra wiadomość. Kartą zapłacimy za zakupy jak i wypłacimy gotówkę z bankomatu. I tutaj również czeka nas pozytywna niespodzianka. Wypłata gotówki z wszystkich bankomatów krajowych jest bezpłatna. Za wypłatę gotówki w bankomatach za granicą pobrana zostanie opłata w wysokości 5 zł.

Jeśli chodzi o operacje wykonywane z rachunku wszelkie przelewy wewnętrzne realizowane są bezpłatnie. Za przelew zewnętrzny złożony w oddziale banku zapłacimy 8 zł, za przelew zewnętrzny realizowany za pośrednictwem BZWBK24 telefon, Internet, wap, sms zapłacimy 0,5 zł.

Z dodatkowych usług w jakie wyposażone zostaje Konto Aktywni 50+ jest limit kredytowy, którego kwota może się równać 6-krotności naszych wpływów na konto. W momencie kiedy zabraknie nam gotówki możemy swobodnie korzystać z nadprogramowej kwoty limitu.

Podsumowując: oferta zawiera wszystkie udogodnienia standardowego rachunku osobistego. Warunkowe naliczanie opłat sprawia, że z maksymalnie 9 zł miesięcznie (3 zł prowadzenie konta, 5 zł użytkowanie karty płatniczej) możemy cieszyć się zupełnie darmowym kontem osobistym. Dodatkowo korzystasz z bezpłatnego ubezpieczenia Medical Assistance a to bardzo ważne w dzisiejszych – drogich czasach i Twoim szlachetnym wieku 50 lat.