Dziś bez rachunku osobistego. To niemożliwe. Każdy z nas będąc nawet dzieckiem (wiek powyżej 13 lat) może posiadać lub posiada swój własny rachunek osobisty.

Jako dzieciak pod opieką opiekom dorosłych stawiasz pierwsze kroki w podstawowej obsłudze rachunku prowadzonej w oddziale banku, zaznajamiasz się z elektronicznymi kanałami dostępu do rachunku, realizacją przelewów, zarządzasz swoimi środkami w wszechstronnej przestrzeni finansowej. Po raz pierwszy otrzymujesz kartę płatniczą do rachunku, którą posługujesz się na co dzień zarządzając swoim kieszonkowym.

Tak, idąc z postępem technologicznym, dzisiejsza obsługa rachunku nie powinna być problemem dla żadnego z nas.

Oferta rachunku powinna być tylko dostosowana do Twojego stylu życia, Twoich indywidualnych potrzeb, czasowej dostępności, a przede wszystkim Twojej zasobności portfela.

I tu z alternatywą na Twoje wymagania przychodzi dość mocno odświeżona oferta Raiffeisen Banku i konto Comfort Direct. Jest to propozycja, na którą może pozwolić sobie każdy. Zarówno osoba, która potrzebuje indywidualnego rachunku, jak i rodzic, który oprócz podstawowego rachunku ma możliwość otwarcia dodatkowo rachunku młodzieżowego. Dzieciak podpięty pod Twoje konto korzysta z wszystkich udogodnień, które zapewnia konto Comfort Direct. A mianowicie.

Konto Comfort Direct prowadzone jest bezpłatnie, bez żadnych haczyków w ofercie i warunków określających wysokość regularnych wpływów zasilających Twoje konto by opłata nie była naliczona. Stała jedna stawka wynosząca 0 zł.

W ramach rachunku korzystasz z bezpłatnego Serwisu Mobilny Bank specjalnej, dedykowanej aplikacji do obsługi konta, która pozwala na w pełni mobilną obsługę rachunku za pomocą telefonu komórkowego. Oprócz Serwisu Mobilny Bank posiadasz swobodny, bezpłatny dostęp do internetowej obsługi rachunku Raiffeisen Bank on-line.

Dzięki tym narzędziom elektronicznej obsługi rachunku: Internet, telefon komórkowy przelew wewnętrzny jak i zewnętrzny realizowany za ich pośrednictwem jest bezpłatny. Podobnie przelew wewnętrzny wykonywany w ramach serwisu automatycznego jak i u konsultanta Centrum Telefonicznego, przelew jest bezpłatny. Inaczej wygląda opcja przelewów realizowanych na zewnątrz lub w oddziale banku. Przelew zewnętrzny u konsultanta Centrum Telefonicznego kosztuje 4,99 zł. Przelew wewnętrzny realizowany w oddziale banku kosztuje 4,99 zł. Przelew zewnętrzny złożony w oddziale banku kosztuje 9,99 zł.

Przyjęcie, odwołanie, aktualizacja oraz realizacja zlecenia stałego w systemie bankowości internetowej, Centrum Obsługi Klienta oraz oddziale jest bezpłatna.

Za ustanowienie polecenia zapłaty, jego aktualizację, realizację oraz odwołanie polecenia bank nie pobiera opłat.

Nieodzownym elementem konta osobistego jest karta płatnicza. W Raiffeisen Banku do rachunku wydawana i wznawiana jest bezpłatnie karta płatnicza Visa Classic. Karta wydawana jest na okres 2 lat. Miesięczna obsługa karty kosztuje 1,99 zł. Jednak jeżeli suma rozliczonych w poprzednim miesiącu kalendarzowym transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą wynosi minimum 250 zł, opłata za kartę nie zostaje pobrana równa się 0zł. Dodatkowo karta może zostać objęta ubezpieczeniem R-Twoja Karta bez Ryzyka, które obejmuje ubezpieczenie na wypadek nieuprawnionego użycia karty, ubezpieczenie ryzyka utraty środków pieniężnych pobranych z bankomatu lub w kasie banku, ubezpieczenie towarów kupionych przy użyciu karty w cenie 1,99 zł miesięcznie, przy czym 3 pierwsze miesiące ochrony są bezpłatne.

Posługując się kartą musisz pamiętać, iż sześć pierwszych wypłat gotówki w miesiącu kalendarzowym z bankomatu realizowanych jest bezpłatnie, za każdą kolejną pobierana jest opłata w wysokości 3,99 zł. Za wypłatę gotówki w bankomatach za granicą zapłacisz 7,99 zł. Dodatkowo, w przypadku wypłaty gotówki  w walucie innej niż USD, zostanie pobrana prowizja za przewalutowanie w wysokości 3% wartości transakcji.

Nowością w ofercie kont Raiffeisen Banku jest bezpłatny, nieoprocentowany kredyt odnawialny w wysokości do 1.000 zł. Jeśli nie przekroczysz podanej kwoty, dostajesz dodatkową gotówkę w wysokości 1.000 zł zupełne za darmo. Ponosisz jedynie jednorazową opłatę za przyznanie lub odnowienie limitu, która wynosi 1,2% przyznanej kwoty, minimum 50 zł. Oprocentowanie limitu odnosi się do wykorzystanej kwoty limitu i wynosi dla kwoty: do 1.000 zł – 0%, powyżej 1.000 do 5.000 zł – 17,99%, powyżej 5.000  do 10.000 zł – 16,99%, powyżej 10.000 do 20.000 zł – 15,99%, powyżej 20.000 do 40.000 zł – 14,99%, powyżej 40.000 do 60.000 zł – 13,99%.