Po ostatnio rozszerzonej ofercie standardowych rachunków osobistych (wprowadzone pakiety: Pakiet Intensive, Pakiet Active, Pakiet Classic) w mBanku przyszedł czas na młodzież. mBank wprowadza konto dla harcerzy – młodzieży w wieku do 26 lat.

Warunkiem umożliwiającym otwarcie rachunku jest przynależność do Związku Harcerstwa Polskiego oraz nie przekroczenie wieku 26 lat. Jeśli spełniasz powyższe ograniczenia i zdecydujesz się na otwarcie Konta dla harcerzy w mBanku każdego roku otrzymasz bezpłatny dostęp do wszystkich bankomatów w Polsce w okresie wakacyjnym, czyli od 1 czerwca do 31 sierpnia. Oferta będzie automatycznie włączana przez bank każdego roku pod warunkiem, że nadal będziesz należał do ZHP. Dodatkowo harcerz, który założy w mBanku rachunek i w ciągu 60 dni od otwarcia konta dokona płatności kartą płatniczą na kwotę minimalną 100 zł otrzyma 50 zł na opłacenie rocznej składki ZHP.

Oprócz tego jako harcerz możesz bezpłatnie (standardowa opłata 39 zł) otrzymać kartę płatniczą MasterCard Debit Brelok PayPass w postaci breloka do kluczy tzw. mPykacz. Brelok wydawany jest na okres 3 lat. Dostępny z opcjonalnym ubezpieczeniem – Pakiet Bezpieczna Karta, którego miesięczny koszt wynosi 1,70 zł (0 zł przez pierwsze 2 miesiące przy zamówieniu karty przez internet, przy otwieraniu rachunku).

Jak więc funkcjonuje konto dla harcerzy?

Konto dla harcerzy to nic innego jak izzyKonto dla młodzieży w wieku od 13 do 18 roku życia lub eKonto dla młodych w wieku od 18 do 26 roku życia. I z podobnymi opłatami będziesz miał doczynienia w zależności od rodzaju konta, które wybierzesz.

izzyKonto otwierane i prowadzone jest bezpłatnie. Karta płatnicza jeśli będzie w postaci mPykacza również jest bezpłatna. Oprócz breloka do kluczy do dyspozycji posiadasz standardową kartę płatniczą Visa Electron izzyKONTO, która wydawana jest bezpłatnie na okres 3 lat. Jej miesięczna obsługa kosztuje 2 zł, jednak opłata nie zostanie naliczona jeśli wykonasz kartą transakcję bezgotówkowe na minimalną kwotę 100 zł. Dostępna z ubezpieczeniem – Pakiet Bezpieczna Karta, którego miesięczny koszt wynosi 1,70 zł (0 zł przez pierwsze 2 miesiące przy zamówieniu karty przez internet, przy otwieraniu rachunku). Wypłata gotówki kartą w bankomatach zagranicznych oraz bankomatach sieci współpracujących z mBankiem: Banku Zachodniego WBK S.A., Cash4You, eCard, Euronet na terenie Polski jest bezpłatna. Prowizja pobierana w okresie od września do czerwca od wypłat gotówki w pozostałych bankomatach krajowych wynosi 5 zł.

Przelewy realizowane za pośrednictwem Internetu są całkowicie bezpłatne. W mBanku płacisz jedynie za przelew (wewnętrzny jak i zewnętrzny) dokonywany u operatora mLinii, który kosztuje 2 zł – za przelew zdefiniowany oraz 4 zł – za przelew na dowolny rachunek bankowy.

Zdefiniowanie, modyfikacja, realizacja i odwołanie zlecenia stałego jest operacją bezpłatną. Jeśli jednak dokonujesz zdefiniowania zlecenia u operatora mLinii, pobrana zostanie opłata w wysokości 4 zł. Za aktualizację i modyfikację zlecenia u operatora mLinii zapłacisz 2 zł.

Utworzenie, modyfikacja i realizacja polecenia zapłaty jest bezpłatna. Bank jednak pobiera opłatę za miesięczne korzystanie z polecenia zapłaty w wysokości 1 zł oraz opłatę w wysokości 0,50 zł za odwołanie pojedynczego polecenia zapłaty.

Co ważne w izzyKoncie: oprocentowanie środków na rachunku wynosi 0,7%.

Podobnie funkcjonuje eKonto dla młodzieży w wieku od 18 do 26 roku życia z tą różnicą, że środki przechowywane na rachunku są nieoprocentowane.