Konto online Eurobank

Konto Online EuroBanku w czasach walki instytucji finansowych o klienta oraz każdą lokowaną przez niego złotówkę daje możliwość połączenia dwóch opcji: rachunku osobistego oraz rachunku oszczędnościowego. Twoje środki zdeponowane na saldzie Konta Online powiększają jego kapitał każdego dnia.

Środki oprocentowane są bardzo wysoko w porównaniu do oferowanych propozycji standardowych rachunków osobistych bo aż 3,5%. Atrakcyjne oprocentowanie i odsetki naliczane niezależnie od salda rachunku stawiają Konto Online jako jedną z najlepszych propozycji na ryku.

Bank Konto Opłata miesięczna Oprocentowanie
Euro Bank Konto Online 7 zł 3,5%
BNP Paribas Fortis Pakiet M 6,5 zł 0,8%
PKO BP Konto za Zero 6,9 zł 0,1%
Alior Bank Konto Zakupowe 7 zł 0,1%
Allianz Bank Pakiet na Start 7,5 zł 0,1%

Konto Online jak sama nazwa wskazuje skierowane jest do osób efektywnie korzystających z Internetu. Otwarcie i prowadzenie rachunku będzie darmowe jeśli jako jego użytkownik zapewnisz regularną, minimalną sumę wpływów w wysokości 1.000 zł lub średnie saldo konta (z uwzględnieniem lokat i rachunków oszczędnościowych) w wysokości minimum 10.000 zł. W przeciwnym razie opłata miesięczna za prowadzenie rachunku zostanie naliczona w wysokości 7 zł.

Warunkowe pobieranie opłaty dotyczącej użytkowania związane jest również z wydawaną do rachunku kartą płatniczą Visa Electron. Jej miesięczna obsługa kosztuje 1,95 zł. Jednak opłata za obsługę karty nie zostanie naliczona jeśli dokonasz kartą co najmniej 3 transakcji bezgotówkowych w miesiącu, w którym opłata została pobrana. Okres ważności karty wynosi 3 lata. Wydanie oraz jej wznowienie jest usługą bezpłatną. Atutem oferty jest bezpłatna wypłata gotówki zarówno z bankomatów własnych jak i krajowych. Bank nalicza opłatę w wysokości 5 zł jeśli transakcji wypłaty dokonujesz za granicami Polski.

Przelewy wewnętrzne jak i przelew zewnętrzny realizowany za pośrednictwem Internetu są bezpłatne. Za przelew zewnętrzny płacisz w momencie jego realizacji w oddziale banku 5 zł oraz u konsultanta infolinii 2 zł. Ciekawostką oferty służącą do realizacji operacji finansowych jest token. Możesz wybrać jedno z dwóch dostępnych zabezpieczeń – TokenGSM do instalacji na telefon komórkowy lub token sprzętowy w kształcie breloczka. Wydawane są za darmo. Użytkowanie TokenaGSM jest bezpłatne; za token sprzętowy miesięcznie zapłacisz 2 zł.

W ofercie rachunku znajdziesz również usługę zlecenia stałego. Ustanowienie zlecenia na konto w EuroBanku jest bezpłatne, podobnie jak zdefiniowanie zlecenia zewnętrznego za pośrednictwem Internetu. Jeśli operacji dokonasz w oddziale banku koszt jednorazowej operacji wynosi 4 zł. Realizacja, modyfikacja i usunięcie zlecenia stałego jest bezpłatna.

Pisząc o zleceniach stałych warto wspomnieć o nieaktywnej w rachunku usłudze polecenia zapłaty. Jest to co by nie mówiąc minus oferty Konta Online. Minusem jest również brak możliwości skorzystania z opcji kredytu odnawialnego.

Brak możliwości skorzystania z powyższych usług bank rekompensuje wspomnianym na samym początku oprocentowaniem środków 3,5% oraz wprowadzoną od niedawna nowością: Programem „Kupujesz-Zyskujesz”. Pozwala on na comiesięczny zwrot 0,5% kwoty transakcji bezgotówkowych zrealizowanych za pośrednictwem Internetu lub kartą płatniczą. Wymienione dodatki sprawiają, iż Konto Online EuroBanku jest atrakcyjnym rachunkiem osobistym, nastawionym na powielanie ulokowanych na nim środków, a nie ich pustoszenie.