Bank Bgz KredytOszczędności to jedna z dziedzin, której zasoby w okresie powakacyjnym szczupleją w niebywałym tempie. Robiąc zestawienie wydatków nie zastanawiamy się jak je korzystnie ulokować lecz na pierwszym miejscu stawiamy fakt jak nie wydać naszych oszczędności w całości patrząc na rosnącą listę nieprzewidzianych kosztów. Jeśli jednak okażę się, że kwota oszczędności jest zdecydowanie wyższa niż nasze obecne zobowiązania może warto kwotę wolnych środków ulokować na rachunku oszczędnościowym. Jest to oferta dla osób, które chcą mieć nieograniczony dostęp do własnej gotówki,  o każdej porze dnia i nocy z możliwością wypracowania przez ulokowane oszczędności pewnego zysku.

Rachunek oszczędnościowy pozwala na dostęp do własnych środków bez ograniczeń. Umożliwia wpłatę jak i wypłatę środków w dowolnym dla nas momencie przy jednoczesnym, stałym pomnażaniu zysku od kwoty znajdującej się na rachunku. Rachunek oszczędnościowy łączy w sobie funkcjonalności konta osobistego z zyskiem, który jesteśmy wstanie osiągnąć lokując pieniądze na tradycyjnej lokaty bankowej.

W db Koncie Oszczędnościowym Plus w Deutsche Banku posiadamy nieograniczony dostęp do środków z możliwością osiągnięcia zysku z oprocentowaniem rzędu 2,55% w skali roku. Pamiętajmy jednak, że jest to stawka obowiązująca dla kwoty środków nie przekraczającej wysokości 100.000 zł przez okres pierwszych 4 miesięcy od momentu zawarcia umowy. Standardowa stawka oprocentowania dla kwoty powyżej 100.000 zł wynosi 1,05% w skali roku.

Przeanalizujmy oferty dostępne na rynku dla rachunków oszczędnościowych i kwoty 100.000 zł.

Bank Konto Odsetki po podatku
Oprocentowanie
Deutsche Bank db Konto Oszczędnościowe Plus 518,60 PLN 2,55%
Alior Bank Konto Oszczędnościowe 455,35 PLN 2,25%
Toyota Bank Konto Oszczędnościowe 404,67 PLN 2,00%
Plus Bank Konto Oszczędnościowe Grosik 376,08 PLN 1,85%
Euro Bank Rachunek Oszczędnościowy PROgres 363,54 PLN 1,80%
Millennium Bank
Rachunek Oszczędnościowy Twój Cel 325,43 PLN 1,60%

 

Decydując się na  db Konto Oszczędnościowe Plus w Deutsche Banku musimy wiedzieć, iż bank nie wymaga minimalnej kwoty potrzebnej do jego założenia. Podobnie maksymalna kwota środków możliwa do ulokowania na rachunku jest nieograniczona. Jednak jest to fakt nie wyróżniający konta na tle innych rachunków.

Atutem oferty jest fakt, iż Deutsche Bank nie wymaga posiadania konta osobistego w banku.

Co ważne:  z rachunku w dowolnym momencie możemy wypłacić nieograniczoną ilość środków pieniężnych zgromadzonych na jego koncie realizując przelew na jakikolwiek posiadany przez nas rachunek bankowy. Realizacja pierwszego w miesiącu przelewu wewnętrznego jest bezpłatna. Kolejne, podobnie jak każdy przelew zewnętrzny i wypłata gotówki z konta to koszt w wysokości 10 zł. Podczas wypłaty środków nie tracimy wypracowanych przez nie odsetek.