Każdy wie, iż pieniądz pozostawiony w „skarpecie” jest bezpiecznie posiadaną przez Ciebie gotówką. Jest on Twoją oszczędnością, która pomoże przetrwać niebezpieczne sytuacje w życiu. Jednak czy ciężko zapracowany pieniądz nie może pracować sam na siebie? Powinien. Najmądrzejszym wyjściem w przypadku posiadania oszczędności to pozwolić im na siebie pracować.

Instrumentów finansowych powielających Twoje oszczędności jest wiele. Oferty pozwalają dostosować produkt do Twoich indywidualnych potrzeb. I tu dla osób zainteresowanych nieograniczonym dostępem do lokowanych środków naprzeciw wychodzi rachunek oszczędnościowy. Sposób na swobodny dostęp do zgromadzonych oszczędności, powielanie Twojego zysku, z funkcjonalnością rachunku osobistego.

Tak właśnie działa Konto Silnie Zarabiające Meritum Banku. Rachunek oszczędnościowy, który z dnia na dzień zwiększa kwotę zdeponowanych środków, przynosząc zysk, bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat takich jak np. konieczności uiszczenia w momencie wypłaty tzw. „podatku Belki”.

Zdeponowane na koncie środki powyżej 1.000 zł oprocentowane są 4,3% w skali roku. Jak widać bank nie określił z góry kwoty minimalnej, maksymalnej pozwalającej na funkcjonowanie rachunku. Określił jednak kwotę dzięki, której twoje oszczędności będą zarabiać więcej. Oprocentowanie rachunku jest stałe, jednak uzależnione od wysokości zdeponowanych środków pieniężnych. Kwota do 1.000 zł została oprocentowana wysokością 1%, kwota powyżej 1.000 zł przynosi zysk z oprocentowania równego wartości  4,3%.

Jeśli już zdecydujesz się na założenie Konta Silnie Zarabiającego, oprócz rachunku oszczędnościowego musisz posiadać w Meritum Banku również rachunek osobisty. Jest to jeden z najważniejszych warunków wymaganych przez bank. Jego same posiadania nie jest kłopotem (konto prowadzone bezpłatnie), jednak opłata miesięczna 2 zł naliczana za użytkowanie karty płatniczej jakby nie patrząc dodatkowo obciąża Twoją kieszeń. Z reguły większość banków jako obowiązkowe traktuje posiadanie łącznie z kontem oszczędnościowym konta osobistego. Powiązanie dwóch rachunków ułatwia techniczną obsługę jednego właściciela, Tobie natomiast ułatwia dostęp do przepływu środków pomiędzy jednym a drugim rachunkiem.

Bank Konto Rachunek osobisty
Oprocentowanie
BNP Paribas Fortis Konto WIĘCEJ Oszczędnościowe Tak 5,8%
ING Bank Śląski OKO Nie 5,25%
Allianz Bank Konto Oszczędnościowe PLUS Tak 4,45%
Meritum Bank Konto Silnie Zarabiające Tak 4,3%
Bank BPH Konto Sezam Nie 4,2%
Deutsche Bank dbNet Konto Oszczędnościowe Tak 4,05%

To właśnie z konta osobistego dokonujesz wpłat i wypłat na rachunek oszczędnościowy. I o ile pierwsza wpłata środków na rachunek, wpłaty dodatkowe, nie są niczym obwarowane, w momencie wypłat musisz uważać. Realizacja pierwszego przelewu w danym miesiącu kalendarzowym jest bezpłatna, za każdy kolejny zapłacisz 10 zł. I co ważne realizacji przelewu na rachunek zewnętrzny dokonasz tylko i wyłącznie za pośrednictwem konta osobistego.

Z podstawowych informacji, które formalnie określają sposób funkcjonowania Konta Silnie Zarabiającego jest umowa rachunku oszczędnościowego zawierana na czas nieokreślony. Dodatkowo rachunek może być prowadzony na rzecz nie więcej niż 2 współwłaścicieli. Istnieje również możliwość ustanowienia pełnomocnika do dysponowania rachunkiem.