1422405_money_polandBank Nordea poszerzył ofertę Konta Ulubionego dla osób młodych, w wieku od 13 do 18 lat! Dotychczas rachunek dostępny był wyłącznie dla osób pełnoletnich. Biorąc pod uwagę cieszącą się popularność wygodnego w użytkowaniu rachunku osobistego Bank Nordea postanowił udostępnić rachunek osobisty również dla osób, których wiek przekracza 13 lat.

Właściciel rachunku – osoba małoletnia może swobodnie uczyć się zarządzać własnymi finansami a Ty jako jego prawny opiekun możesz posiadać nieograniczony dostęp do podglądu operacji realizowanych na koncie z poziomu dostępu do bankowości elektronicznej.

Dla osoby małoletniej „pierwsze” kroki stawiane w bankowości mogą być bardzo przejrzyste i proste, a dla Ciebie, prawnego opiekuna zarządzanie środkami dziecka nie pozostanie bez nadzoru i zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dlatego Konto Ulubione może faktycznie stać się jednym z bardziej ulubionych rachunków osobistych.

Ale do rzeczy, jak cenowo kształtuje się posiadanie Konta Ulubionego w Nordea Banku?

Otwarcie konta oraz jego prowadzenie jest bezpłatne.

Przelewy wewnętrzne jak i zewnętrzne realizowane za pośrednictwem bankowości elektronicznej jak i za pomocą automatycznego serwisu są bezpłatne. Przelewy wykonywane u operatora kanału telefonicznego kosztują jednorazowo 5 zł. Przelew wewnętrzny zrealizowany w oddziale banku jest bezpłatny, za przelew zewnętrzny złożony w oddziale banku zapłacisz 9 zł. Opłata za realizację przelewu do ZUS za pośrednictwem usług bankowości elektronicznej nie jest naliczana, w oddziale banku kosztuje 9 zł.

Przyjęcie, odwołanie, aktualizacja oraz realizacja zlecenia na rachunek w Nordea Banku jest bezpłatna. Bank pobiera opłatę w wysokości 9 zł w przypadku realizacji zlecenia na rachunek w innym banku złożonego w oddziale oraz 5 zł w przypadku dyspozycji złożonej przez serwis telefoniczny. Definiowanie i zmiana zlecenia stałego przez operatora kanału telefonicznego kosztuje 3 zł. Za świadczenie usługi polecenia zapłaty pobierana jest opłata miesięczna w wysokości 2 zł, w ramach której możesz dokonywać dowolną ilość rozliczeń w danym miesiącu za co bank nie pobierze dodatkowych opłat.

Do autoryzacji realizowanych z rachunku transakcji wydany zostaje bezpłatnie token. Miesięczna opłata za korzystanie z tokena naliczana jest w wysokości 2,5 zł.

Do rachunku wydawana jest bezpłatnie karta płatnicza Instant. Okres ważności karty wynosi 2 lata. Karta jest całkowicie bezpłatna. Bank nie nalicza opłaty za jej użytkowanie oraz za operacje wykonywane kartą. Wypłata gotówki w sieci bankomatów Nordea, BZ WBK oraz EURONET, eCard jest bezpłatna. Wypłata gotówki w bankomatach zewnętrznych jest bezpłatna. Wypłata gotówki w bankomatach za granicą  jest bezpłatna.

W ramach aktualnej promocji każdy kto złoży wniosek o Konto Ulubione oraz skorzysta z oferty wyjazdu wakacyjnego zorganizowanego przez biuro podróży Itaka, otrzyma od Banku Nordea atrakcyjny upominek.

Oprocentowanie środków na koncie wynosi 0,01%.