Rachunek oszczędnościowy został wprowadzony do oferty produktów finansowych jako alternatywa łącząca w jedno elementy dwóch opcji bankowych: lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek oraz podstawowego rachunku osobistego. Rachunek oszczędnościowy daje Tobie jako użytkownikowi możliwość swobodnego korzystania z funkcji charakterystycznych dla konta osobistego (podgląd internetowy, możliwość realizacji przelewów, historia rachunku) przy jednoczesnym pomnażaniu zdeponowanych na rachunku środków. Takie właśnie jest Konto WIĘCEJ Oszczędnościowe BNP Paribas Fortis.

Konto WIĘCEJ Oszczędnościowe BNP Paribas Fortis pozwala pomnażać Twoje środki codziennie z oprocentowaniem sięgającym wartości 5,8%. Dodatkowo w ramach trwającej promocji bank nowym klientom banku gwarantuje utrzymanie poziomu oprocentowania na podanej wysokości 5,8% przez najbliższy rok licząc od momentu podpisania umowy rachunku.

Biorąc pod uwagę powyższe dane Konto WIĘCEJ Oszczędnościowe jest na dzień dzisiejszy jednym z najwyżej oprocentowanych kont oszczędnościowych.

Bank Konto Rachunek osobisty
Oprocentowanie
BNP Paribas Fortis Konto WIĘCEJ Oszczędnościowe Tak 5,8%
Bank DnB Nord
Konto Oszczędnościowe Nie 4,6%
Allianz Bank Konto Oszczędnościowe PLUS Tak 4,45%
Meritum Bank MeritumKonto Silnie Zarabiające Tak 4,3%
Euro Bank Rachunek Oszczędnościowy Tak 4,05%
Deutsche Bank db Konto Oszczędnościowe Tak 4,05%

Do formalności związanych z założeniem rachunku należy podpisanie umowy o jego zawarcie. Jest ona bezterminowa. Bank nie określa sztywnego okresu jak również kwot ograniczających wpłaty.

Jedynym elementem warunkującym uzyskanie oprocentowania o wartości 5,8% jest lokowana kwota do wysokości 15.000 zł. Jeśli środki pieniężne przekroczą na rachunku kwotę 15.000 zł wartości oprocentowania jest obniżana do 4%.

Oprocentowanie środków na Koncie WIĘCEJ Oszczędnościowym jest zmienne, a kapitalizacja odsetek dzienna.

Opcja gwarancji oprocentowanie 5,8% na okres 12miesięcy dla nowych klientów banku przy codziennym pomnażaniu odsetek, w czasach tak częstego wahania stóp procentowych daje możliwość naprawdę stabilnego zysku.

Minusem oferty jest obowiązek posiadania rachunku osobistego w BNP Paribas Fortis. Bank nie założy Konta WIĘCEJ Oszczędnościowego bez uprzedniego podpisania przez Ciebie umowy o rachunek osobisty.

Dodatkowo operacje finansowe jakie możesz realizować z rachunku oszczędnościowego to jedynie przelewy wewnętrzne na powiązany z nim rachunek osobisty. Z Konta WIĘCEJ Oszczędnościowego nie wypłacisz gotówki, nie zrealizujesz przelewu zewnętrznego. Powyższe operacje wykonasz z konta osobistego.

Nie jest to jednak taka zła forma realizowania operacji finansowych. Powiązanie rachunku osobistego z oszczędnościowym daje Tobie jako posiadaczowi rachunku większą kontrolę nad własnymi środkami.

W ofercie bezpłatnego rachunku oszczędnościowego, bezpłatnych przelewów wewnętrznych, musisz  pamiętać jeszcze jednak o jednym. Musisz wziąć pod uwagę opłaty związane z użytkowaniem rachunku, choćby opłatę za prowadzenie konta  w wysokości np. 6,5 zł miesięcznie Pakiet M.