Bank PKO BP ostatnio nie tylko „odświeżył” logo banku, „odświeżył” również dość dawno nieaktualizowaną ofertę rachunków osobistych. Takie zmiany były nieuniknione. Poszerzające się propozycje konkurencji, kont prowadzonych i użytkowanych bezpłatnie wymogły wręcz na konserwatywnym kolosie finansowym potrzebę zmian.

Doszła do tego malejąca liczba starzejącego się społeczeństwa oraz rozrastająca się w niebywałym tempie grono aktywnych, młodych internatów. Chcąc sprostać ich wymaganiom oraz utrzymać logo banku jako najlepiej rozpoznawalny bank wśród młodego pokolenia PKO BP wprowadza KONTO ZA ZERO.

Rewolucją rachunku jest bezpłatny dostęp do tak popularnego dziś Internetu oraz telefonicznej infolinii. Do tej pory korzystanie z powyższych kanałów dostępu do rachunku był jakby „rarytasem”, za który bank pobierał nie małe opłaty.

Rozpowszechniane w reklamach telewizyjnych, na bilbordach KONTO ZA ZERO będziesz mieć faktycznie za darmo jeśli zapewnisz regularny miesięczny wpływ na rachunek  w wysokości 2.000 zł. Jest to taki mały mankament, który dla Polaka zarabiającego miesięcznie kwotę powyżej średniej krajowej około 3.000 zł nie stanowi problemu.

Kłopot pojawia się jednak dla osób, które zarabiają miesięcznie kwotę równą najniższej pensji krajowej około 1.200 zł. W tym momencie, jeśli na Twoje konto miesięcznie nie wpłynie wymagane 2.000 zł bank pobierze opłatę w wysokości 6,9 zł. Pocieszający jest jednak fakt, że jest to jedyna opłata, która będzie naliczana jeśli Twoje użytkowanie konta oprzesz wyłącznie na elektronicznych kanałach dostępu np. Internet.

Korzystanie z Internetu jest bezpłatne, przelewy wewnętrzne są bezpłatne, przelewy zewnętrzne, również do US/ZUS realizowane za pośrednictwem Internetu są bezpłatne. Opłaty za wykonanie przelewu zewnętrznego bank pobiera jedynie w przypadku realizacji przelewu w kasie oddziału: 5 zł oraz za realizację przelewu u konsultanta infolinii 3 zł; automatyczny serwis 1 zł. Podobnie naliczane są opłaty za zlecenie stałe. Internetowa obsługa zlecenia stałego (ustanowienie, modyfikacja, odwołanie) jest całkowicie bezpłatna. W przypadku zdefiniowania zlecenia w oddziale banku lub przez infolinię naliczana jest opłata 2 zł, modyfikacja kosztuje 1 zł. Realizacja zlecenia stałego bez względu na kanał dystrybucji jest usługą płatną w wysokości 1,5 zł za każdy przelew. Polecenie zapłaty w obrębie rachunków PKO PB jest bezpłatne. Za realizację polecenia zapłaty na rachunek w innym banku naliczana jest opłata w wysokości 1 zł.

Atutem oferty KONTA ZA ZERO jest wydawana i użytkowana bezpłatnie karta płatnicza Visa payWave  funkcjonująca w oparciu o płatności zbliżeniowe Visa payWave. Visa payWave pozwala dokonywać pojedynczej płatności zbliżeniowej do kwoty 50 zł. Dodatkowo karta wyposażona jest w usługę VISA CASHBACK, za pomocą której możesz wypłacić kwotę do 200 zł robiąc zakupy i płacąc kartą Visa. Z usługi VISA CASHBACK możesz korzystać w wybranych supermarketach, stacjach benzynowych, sklepach i innych punktach handlowo – usługowych na terenie całej Polski oznakowanych symbolem VISA CASHBACK. Wypłata gotówki kartą Visa payWave w bankomatach własnych Banku BKO BP oraz w bankomatach eService, BZ WBK jest usługą bezpłatną. Za wypłatę gotówki w pozostałych bankomatach krajowych jak i zagranicznych zapłacisz 3% wypłacanej kwoty, minimum 5 zł.

Mówiąc o rachunku osobistym warto również wspomnieć o tak ważnej niekiedy dla każdego z nas opcji kredytu odnawialnego. Jego przyznanie odbywa się na podstawie Twojej zdolności kredytowej lub systematycznych wpływów na rachunek (maksymalnie do 6-krotności średnich miesięcznych wpływów). Opłata przygotowawcza za rozpatrzenie wniosku o kredyt w rachunku wynosi 1,8% wnioskowanej kwoty, minimum 60 zł. Oprocentowanie wykorzystanej kwoty limitu uzależnione jest od kwoty zadłużenia: do 6.000 zł – 14,99%, od 6.000 zł do 11.000 zł – 14,49%, od 11.000 zł do 16.000 zł – 13,99%, od 16.000 zł do 21.000 zł  – 12,99%, ponad 21.000 zł -11,99 w skali roku.