Święta i kredyt gotówkowy nieodzownie idą w parze każdego roku. Dlaczego? Ponieważ, każdy z nas doświadczył choćby raz przeholowania kwoty ściśle zaplanowanych świątecznych wydatków. Zakupy, rachunki, kończący się rok obligują to załatwienia wszystkich formalności, zamknięcia do tej pory zaległych spraw a przede wszystkim uregulowania zaległych płatności. Zazwyczaj potrzebujemy więcej niż pozwala nam na to nasz domowy budżet i dlatego decydujemy się na pożyczenie gotówki z banku.

Kredyt gotówkowy nigdy nie był tanim produktem bankowym, jednak jest to dodatkowa gotówka, którą otrzymujesz bez proszenia o pomoc kogoś z rodzinny czy Twoich bliskich. Jeśli tylko Twoja zdolność kredytowa pozwala na zaciągnięcie kredytu gotówkowego bank bez żadnych zbędnych formalności i obietnic pożyczy Ci pieniądze. Jest to bowiem dla niego czysty zysk.

Getin Bank w swej ofercie przygotował gotówkę w wersji uproszczonej oraz w opcji standardowego kredytu gotówkowego.

Pierwsza opcja Prosta Pożyczka proponowana przez Getin Bank jest kredytem gotówkowym udzielanym w stosunkowo niewielkiej kwocie na niedługi okres sałaty. Minimalna kwota kredyty wynosi 400 zł, maksymalna 20.000 zł. Okres na jaki możesz rozłożyć raty został ustalony najkrócej na okres 3 miesięcy do maksymalnie 5 lat.

Oprocentowanie kredytu uzależnione zostało od okresu kredytowania i zawarte zostało w przedziale wartości od 14,4% do 21%. Jeśli zdecydujesz się na kredyt z ubezpieczeniem, oprocentowanie może zostać obniżone nawet o 4 punkty procentowe. Daje to przykładową ratę kredytu w kwocie 5.000 zł zaciągniętego na okres 12 miesięcy w wysokości 468,44 zł.

Ubezpieczenie Prostej Pożyczki, które obejmuje spłatę kredytu na wypadek zgonu lub trwałego inwalidztwa, naliczane stawką 0,28% kwoty kredytu nie jest obowiązkowe. Jeśli z niego skorzystasz bank obniż Ci oprocentowanie kredytu o wspomniane już wcześniej maksymalnie 4%. Nie jest jednak powiedziane, że niższe oprocentowanie to tańsze koszty kredytu. Musisz pamiętać, że ubezpieczenie to dodatkowy koszt kredytu i zanim zdecydujesz się na opcję z ubezpieczeniem dokładnie przelicz czy kwota kredytu bez ubezpieczenia nie okaże się w rzeczywistości niższa niż wersja kredytu z obniżonym oprocentowaniem i wykupionym ubezpieczeniem.

Oprócz ubezpieczenia opłatą, z którą będziesz mieć również do czynienia będzie opłata naliczana za udzielnie kredytu. Stawka prowizji wynosi 4,99%. Jeśli jesteś stałym klientem banku możesz ją obniżyć o dodatkowe 2 punkty procentowe. Jest to bardzo dobry sposób, który pozwoli na obniżenie kosztów i tak już drogiej opłaty jaką jest prowizja bankowa.

W ofercie Prostej Pożyczki ważne jest również to, iż aby uzyskać kredyt musisz posiadać stałe źródło dochodów: umowę o pracę, rentę, emeryturę lub zasiłek przedemerytalny, którego minimalna wysokość wynosi 550 zł. Kredyt otrzymasz po przedstawieniu dowodu osobistego oraz oświadczenia o dochodach. Jeśli to nie stanowi dla Ciebie większego problemu Prosta Pożyczka pozwala na drobne ale za to szybkie w załatwieniu formalności wsparcie finansowe.

Inną opcją kredytu gotówkowego proponowaną przez Getin Bank jest standardowa oferta pożyczki gotówkowej. Jej kwota maksymalna wynosi 100.000 zł, a okres spłaty został wydłużony do 8 lat.

Dodatkowo w ramach trwającej do 31.01.2012 r. promocji dla kredytu zaciągniętego w wysokości 10.000 zł na okres 12 miesięcy z wykupionym ubezpieczeniem na życie oprocentowanie zostanie obniżone do 8,7%. Bez ubezpieczenia oprocentowanie zostaje podwyższone o 1%.

Dodatkowo Ty jako klient Getin Banku jeśli polecisz znajomemu kredyt gotówkowy możesz liczyć na obniżenie oprocentowania kredytu nawet o 2 punkty procentowe, a zarekomendowana przez Ciebie osoba otrzyma oprocentowanie niższe o 1 punkt procentowy od oferty standardowej.

Podsumowując, jak widzisz kredyt gotówkowy  nie jest „taki straszny jak go malują”. Musisz tylko bacznie przeanalizować jego wszystkie najważniejsze elementy: kwota, okres spłaty, oprocentowanie, prowizja, ubezpieczenie. Są to nieuniknione koszty, które towarzyszą każdej pożyczce. Bank też musi mieć coś z tego, że w dowolnej chwili pożycza Ci pieniądze. W tej sytuacji Tobie jako klientowi nie pozostaje nic innego tylko wykorzystać to, że Getin Bank pozwala na obniżenie oprocentowania, obniżenie prowizji oraz na zaciągniecie kredytu bez ubezpieczenia, gdyż jest nieobowiązkowe.