Początek roku nie jest łatwym okresem dla większości z nas. Noworoczny wzrost cen, remonty, kosztowane ferie zimowe stawiają nas przed potrzebą zaciągnięcia dodatkowej gotówki, która w pewnym stopniu wyrówna poziom domowego budżetu. Banki mają tego świadomość i zapraszają do skorzystania właśnie z ich oferty kusząc promocyjnymi udogodnieniami.

Jednak zanim zdecydujesz się na pożyczenie pieniędzy z banku musisz wiedzieć, że kredyt gotówkowy nie jest tani. Pożyczając gotówkę musisz liczyć się z kosztami, jakie poniesiesz: oprocentowaniem, prowizją, ubezpieczeniem. Mając tego świadomość całkowity koszt kredytu nie musi być taki drastyczny. Biorąc pod uwagę powyższe parametry sam jesteś w stanie wybrać dla siebie propozycję najbardziej korzystną cenowo.

Kredyt gotówkowy w Kredyt Banku charakteryzuje się niską kwotą minimalną, która wynosi 1.000 zł jak również długim okresem kredytowania wynoszącym 7 lat.

Maksymalna kwota kredytu ustalona została na wartość 120.000 zł. Jednak jej uzyskanie jest uzależnione od Twojej zdolności kredytowej, na którą ma wpływ przede wszystkim wysokości Twoich miesięcznych dochodów oraz koszty obecnie spłacanych zobowiązań jak i koszty utrzymania.

Oprocentowanie kredytu jest wartością stałą i wynosi 16,99%, nieuzależnioną od jego kwoty oraz  okresu kredytowania. Jeśli wykupisz oferowane przez bank ubezpieczenie na życie oprocentowanie kredytu zostanie obniżone o 1,5 punktu procentowego do wartości 15,49%. Jeśli skorzystasz z ubezpieczenia assistance lub od utraty pracy dodatkowo oprocentowanie kredytu zostanie obniżone o 1 punkt procentowy do wartości 14,49%.

A jeśli interesuje Cię kwota kredytu do 15.000 zł możesz skorzystać z oferty Nowego Kredytu Gotówkowego udzielanego bez prowizji z oprocentowaniem równym 9,89%.

W ofercie banku dostępny posiadasz równię Kredyt Celowy, z oprocentowaniem 13,99% (z możliwością obniżenia jego wartości do 11,49% w przypadku skorzystania z ubezpieczenia assistance lub od utraty pracy).

Na podobne warunki oprocentowania mogą liczy osoby z grupy wolnych zawodów: lekarz, prawnik itp., które otrzymują podstawowe oprocentowanie w wysokości 13,99%, a w przypadku skorzystania z opcji ubezpieczeń oprocentowanie może zostać obniżone do wartości 11,49%. W związku z czym przykładowa wysokość raty kredytu z oprocentowaniem równym 11,49%, w kwocie 10.000 zł, zaciągniętego na okres 3 lat wyniesie 326,73 zł.

Bank Oprocentowanie Miesięczna rata
BNP Paribas Bank Polska SA 9,90% 319,69 zł
Kredyt Bank 11,49% 326,73 zł
Invest Bank 10,50% 327,25 zł
Bank Pocztowy 12,49% 331,20 zł
PKO SA 13,74% 336,83 zł
Alior Bank 15,50% 344,85 zł
BZ WBK 11,99% 345,41 zł

Oprócz marży naliczanej przez bank Twoim kosztem kredytowym będzie również prowizja za udzielnie kredytu. Prowizja w Kredyt Banku wynosi 4% i jest pobierana jednorazowo w momencie uruchomienia kredytu. Dla osób, które wykupią ubezpieczenie na życie wraz z ubezpieczeniem od utraty pracy lub assistance medycznym prowizja wyniesie 0 zł.

Ubezpieczenie na życie nie jest opcją kredytu wymaganą przez bank jednak jego wykupienie gwarantuje obniżkę prowizji naliczanej za udzielnie kredytu. Przedmiotem ubezpieczenia jest życie i zdrowie ubezpieczonego. Ubezpieczenie na życie kosztuje 0,17% kwoty kredytu, ubezpieczenie na życie i assistance medyczny kosztuje 0,27% kwoty kredytu, za ubezpieczenie na życie i od utraty pracy zapłacisz 0,30% kwoty kredytu, za samo ubezpieczenie od utraty pracy 0,25% kwoty kredytu. Składka naliczana zostaje jednorazowo za cały okres ubezpieczenia.

Ważne informacje:

Wcześniejsza spłata kredytu jest bezpłatna jeśli kwota kredytu nie przekroczy 80.000 zł. W przypadku kredytów w kwocie powyżej 80.000 zł bank pobiera opłatę w wysokości 1,5% od kwoty pozostałej do spłaty, minimum 20 zł.

Poręczyciel wymagany jest przez bank dla kredytu, którego kwota przekracza wartość 50.000 zł.

Zgoda współmałżonka wymagana dla kredytu powyżej 5.000 zł, chyba że klient posiada rozdzielność majątkowa.

Podsumowując:

Oferta Kredyt Banku staje się atrakcyjna, jeśli skorzystasz z opcji ubezpieczeń. Nie zapłacisz prowizji za udzielnie kredytu, jego oprocentowanie będzie niższe. Jest tylko jedna bardzo ważna rzecz, koszt ubezpieczenia, które musisz wykupić chcąc skorzystać z oferowanych udogodnień bardzo często o wiele przewyższa koszt całkowity kredytu zaciągniętego na standadrowych zasadach.