Posiadanie własnych „czterech kątów” jest kosztowną  i zarazem potężną inwestycją na przyszłość. Dla większości z nas sfinansowanie zakupu domu lub mieszkania z własnej gotówki jest wręcz niemożliwe. Poza tym Ci, którzy taką gotówkę posiadają i tak wolą przeznaczyć ją na inny cel. Można ją korzystnie zainwestować  i pozwolić by przynoszące przez nią zyski mogły spłacać zaciągnięty na zakup nieruchomości kredyt.

Kredytem mieszkaniowym w EuroBanku sfinansujesz zakup mieszkania, domu, działki, jak i spłatę innych zobowiązań. Kupowana nieruchomość może być zupełnie nowa, wstanie deweloperskim, pochodzić z rynku pierwotnego jak i rynku wtórnego. Jedynym ograniczeniem w ofercie jest waluta. Kredyt hipoteczny w EuroBanku udzielany jest wyłącznie w PLN.

Maksymalna kwota jaką możesz uzyskać na zakup nieruchomości wynosi 100% jej wartości. Nie może ona jednak przekroczyć kwoty 1.500.000 zł, gdyż bank odgórnie narzucił jej granice: kwota minimalna 30.000 zł; maksymalna 1.500.000 zł.

Okres na jaki bank udziela kredytu ustalony został na maksymalnie 30 lat.

Jeśli już zdecydujesz jaką kwotę będziesz chciał pożyczyć i na jaki okres rozłożysz jej spłatę, musisz podliczyć koszty, które naliczy bank za sfinansowanie Twoich marzeń.

Pierwszą najważniejszą opłatą, która ustali wysokość Twojej raty będzie marża kredytu. Marża banku połączona z ze stawką WIBOR daje całkowite oprocentowanie kredytu. Jego wysokość, wraz z okresem kredytowania określi koszt spłacanej przez Ciebie raty kredytu. I tutaj EuroBank przygotował nie małą niespodziankę. Bank wprowadził promocję dzięki, której marża kredytu 1% jest niska oraz stała. Na jej wartość nie ma wpływu kwota zaciąganego kredyt, posiadany przez Ciebie wkład własny, czy posiadanie produktów oferowanych przez bank.

Aktualna promocja nie tylko obniża marżę kredytu. Jeśli wniosek kredytowy złożysz w terminie do 30.06.2011r, bank nie naliczy Ci prowizji za udzielnie kredytu. Standardowo zapłacisz 3% kwoty kredytu, jednak w ramach promocji prowizja równa się 0 zł.

Dodatkowo EuroBank wprowadza pewną nowość na rynku „Przeprowadzkę gratis”. Każdy wie, że kupno mieszkania/domu jest dopiero początkiem drogi często bardzo krętej, która pozwoli na końcu słodko zasiąść we własnym fotelu. I tutaj również z pomocą przychodzi EuroBank. W ramach kredytu możesz liczyć również na sfinansowanie przez bank kosztów związanych z przeprowadzką do zakupionego przez Ciebie domu czy mieszkania. Bank na podstawie wystawionej za wykonanie usługi faktury VAT zwróci na Twój rachunek kwotę w maksymalnej wysokości 600 zł/brutto. Kwota 600 zł może wydawać się mała, ale jest to pierwszy bank, który zaproponował daną opcję i cieszy się to dużą popularnością.

Opłaty, z którymi oprócz wyżej wymienionych kosztów, musisz się liczyć to ubezpieczenie niskiego wkładu własnego. W ofercie banku maksymalna kwota zaciąganego kredytu nie może przekroczyć 100% wartości nieruchomości. Jednak kwota powyżej 80% potraktowana będzie jako brakujący wkład własny i musi zostać ubezpieczona stawką 3% naliczaną od kwoty brakującego wkładu własnego pobieraną z góry na okres 36 miesięcy.

Ubezpieczenie pomostowe: do czasu wpisu hipoteki w Księdze Wieczystej nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie kredytu (stawka 0,04% naliczana od kwoty brutto kredytu na okres 6 miesięcy).

Ubezpieczenie na życie: polisa na życie jest obowiązkowa, nie koniecznie kupiona w EuroBanku (w ofercie banku zawierana na okres 1 roku, stawka płatna w wysokości 0,3% kwoty kredytu).

Ubezpieczenie nieruchomości: obligatoryjne ubezpieczenie wymagane przez bank (opłata 0,085% naliczana od wartości nieruchomości będącej zabezpieczeniem kredytu).

Wycena nieruchomości: wykonywana przez pracowników banku kosztuje 730 zł/dom, 490 zł/mieszkanie. Bank honoruje również własny operat szacunkowy, dostarczony w momencie składania wniosku o kredyt.