ideaPostęp to nieodzowna część naszego życia. Widać go w każdej dziedzinie: elektronice, technologii, medycynie jak również w sferze finansów. Wielki rozwój technologiczny, telekomunikacyjny ciągnie za sobą zmiany, również, w zarządzaniu własnymi środkami i staje się to niezastąpionym elementem każdego dnia. W związku z powyższym idąc z duchem postępu i czasu po co oszczędzać na tradycyjnej lokacie bankowej jeśli możemy ulokować środki na nowoczesnej lokacie mobilnej.

Lokata mobilna, czym różni się od lokaty tradycyjnej? Można powiedzieć, że niczym biorąc pod uwagę rodzaj oprocentowania, sposób kapitalizacji odsetek, odnawialność lokaty oraz okres i wysokość środków, które chcielibyśmy ulokować. Jedyna różnica między jedną a drugą lokatą jest widoczna tylko i wyłącznie w sposobie jej zakładania. Lokata mobilna to zwykła lokata, którą otworzysz za pośrednictwem specjalnej aplikacji mobilnej udostępnianej przez bank. Wykorzystuje ona postęp, który sprawia, że nasz telefon komórkowy staje się naszym najlepszym przyjacielem. Posiadając dostęp do Internetu i zainstalowaną aplikację mobilną mamy bezpośredni i całodobowy wgląd do środków ulokowanych na lokacie we własnym telefonie komórkowym gdziekolwiek jesteśmy.  Lokatę tradycyjną założysz udając się do oddziału banku, dzwoniąc na infolinię banku lub za pośrednictwem Internetu.

Sposób za pośrednictwem, którego otworzymy depozyt to podstawowy element, który wyróżnia lokatę mobilna. Drugim elementem, który przyciąga w ofercie jest oprocentowanie. Lokata mobilna na dzień dzisiejszy jest tak zwaną nowością stopniowo wprowadzaną do swojej oferty przez każdy bank. A jak sami wiemy coś nowego musi zostać wypromowane. Promocja wiąże się z bardziej korzystnymi warunkami jakie możemy otrzymać. A wiec podsumowując jeśli telefon komórkowy nie stanowi dla nas wyzwania możemy otrzymać na lokacie mobilnej dużo wyższe oprocentowanie niż na tradycyjnej lokacie bankowej. Dziś jest to szczególnie ważne ponieważ biorąc pod uwagę oprocentowanie dostępne na standardowych lokatach po wielkich obniżkach stóp procentowych można stwierdzić, że nie opłaca się nam oszczędzać. Dlatego każda alternatywa, która pozwoli zarabiać naszym oszczędnościom więcej jest lepszą opcją niż tradycyjna lokata bankowa.

Lokata Mobilna dostępną za pośrednictwem aplikacji mobilnej GETIN Banku z kapitalizacją odsetek na koniec okresu zapadalności jest narzędziem finansowym pozwalającym na wygenerowanie zysku w wysokości nawet 3,5% w skali roku przy ulokowaniu środków na okres 2 miesięcy. Maksymalna kwota lokaty jest wynosi 10.000 zł.

Lokata Mobilna Banku Millennium proponuje oprocentowanie 3,25% w skali roku dla osób posiadających Konto Osobiste 360°. Standardowo środki oprocentowane są wartością 2,75% w skali roku. Lokatę założysz na okres 3 miesięcy posiadając minimum 500 zł. Maksymalna kwota wpłaty wynosi 10.000 zł.

Lokata Mobilną Raiffeisen Polbank założysz na okres 3 miesięcy za pośrednictwem aplikacji mobilnej banku lub bankowości elektronicznej R-online. Lokata oprocentowana jest wartością 3,25% w skali roku. Minimalna kwota uprawniająca do założenia lokaty wynosi 3.000 zł, a maksymalna 10.000 zł.

Lokata Mobilna Plus Banku przeznaczona została dla nowych jak i obecnych klientów banku. Maksymalny zysk jakim oprocentowane będą ulokowane na niej środki wynosi 2,70% w skali roku. Założymy ją na okres 3 oraz 12 miesięcy tylko i wyłącznie za pośrednictwem aplikacji mobilnej plusbank24.

Lokata Mobilna zakładana poprzez aplikację mobilną w ramach usługi Pekao24  pozwala na założenie lokaty w kwocie od 500 zł. Okres na jaki ulokujesz środki wynosi od 10 do 360 dni (1 rok). Maksymalne oprocentowanie, które możemy otrzymać wynosi 1,55% w skali roku.