Dziś lokata bankowa może się wydawać najbezpieczniejszym miejscem przechowywania Twoich oszczędności. Bank daje gwarancje zwrotu, a stałe oprocentowanie dalekie od ciągłych wahań indeksów giełdowych daje poczucie stabilizacji. Rynek finansowy jest rozchwiany, giełdy szaleją, inwestorzy nie są pewni kolejnego jutra. Zielone indeksy naprzemiennie zalewa czerwona linia kolejnych spadków. Mogłoby się wydawać, że nawet produkty bankowe takie jak lokata nie są w całości wypłacalne i nasza przysłowiowa „skarpeta” może wrócić do łask. Gotówka trzymana w sejfie lub portfelu. Nie dająca żadnego zysku, ale również nie generująca strat. Twoja, zawsze w zasięgu ręki. Jest kiedy jej potrzebujesz.

Oczywiście bank jest bezpieczniejszą instytucją niż Twój dom, jednak ulokowane tam środki nie gwarantują Ci całkowitego zwrotu gotówki w momencie ogłoszenia jego upadłości. Są gwarancje bankowe, jednak może zdarzyć się tak, że w momencie upadłości banku tylko część ulokowanych oszczędności wróci do Ciebie.

Dlatego zanim podejmiesz decyzję o spokojnym powierzeniu swoich oszczędności instytucji bankowej zapoznaj się z kolejnymi punktami oraz warunkami umowy, które zapewniają wysokość oraz kwotę wypłat w przypadku likwidacji banku lub w przypadku jego upadłości.

Jeśli już nie będziesz miał żadnych przeciwwskazań i zdecydujesz się na ulokowanie własnych oszczędności w banku może nowa lokata w Banku Millennium okaże się dla Ciebie atrakcyjną ofertą.

Lokata Morze Zysków pozwala na ulokowanie środków na stosunkowo krótki okres czasu, który wynosi 2 miesiące. Widzisz zatem, że lokata nie jest tradycyjną długoterminową inwestycją. Możesz spróbować ulokować środki a jeśli sytuacja osobista lub ekonomiczna zmusi Cię do odzyskania tych środków po 2 miesiącach wypłacisz je bez żadnego problemu. Jeśli jednak interesuje Cię dłuższy okres czasu, nie 2 miesiące, Lokatę Morze Zysków możesz założyć również na 3, 4, 5 i 6 miesięcy.

Minimalna kwota uprawniająca do założenia lokaty wynosi 1.000 zł.

Maksymalna wysokość środków jaka może zostać wpłacona na rachunek lokaty to 15.000 zł.

Oprocentowanie środków pieniężnych zdeponowanych na lokacie jest stałe, uzależnione od okresu na jaki lokujesz środki. Jego wysokość dla lokaty 2, 5, 6 miesięcznej wynosi 5,751%, dla lokaty założonej na okres 3 miesięcy wynosi 5,27%, dla lokaty 4 miesięcznej wynosi 5,67%. Umiejscawia to lokatę na jednej z wyższych pozycji wśród konkurencyjnych oferty lokat tradycyjnych.

LOKATY 3M
10.000 zł
Lp Bank Produkt Kapitalizacja Oprocentowanie Zysk
1 Meritum Bank Lokata Powitalna Dzienna 6,83% 172,20 zł
2 FM Bank FM Lokata z dzienną  kapitalizacją Dzienna 6,05% 152,39 zł
3 Getin Bank Lokata na Start
Dzienna 6,04% 152,13 zł
4 Alior Bank Lokata 100-dniowa Dzienna 6,03% 151,88 zł
5 Bank Millennium Morze Zysków Dzienna 5,27% 132,61 zł
6 Kredyt Bank eConstans Dzienna 5,00% 125,78 zł

Atutem oferty jest jej dzienna kapitalizacja oraz możliwość jej odnowienia. Po zakończeniu okresu umownego lokata jest odnawiana automatycznie na kolejny, taki sam  okres, na warunkach obowiązujących w dniu odnowienia. Po wydaniu odpowiedniej dyspozycji, wypracowane odsetki są codziennie dopisywane do salda lokaty, powiększając tym samym zgromadzony kapitał. Istnieje również możliwość przekazywania odsetek na rachunek bieżący.

Musisz jednak pamiętać, iż w trakcie trwania lokaty nie ma możliwości zwiększenia dotychczasowego kapitału lokaty.

W momencie wypłaty środków przez upływem terminu ważności lokaty również natrafisz na utrudnienia. W przypadku wypłaty środków przed zakończeniem okresu lokaty otrzymasz całkowite zgromadzone do tej pory odsetki. Jednak w momencie ich wypłaty bank naliczy dodatkową opłatę w wysokości iloczynu: wpłaconej kwoty lokaty, liczby dni jej trwania oraz współczynnika  0,011%.

Minusem lokaty, o którym wspominaliśmy już wcześniej jest jej ograniczona kwota maksymalna, która wynosi 15.000 zł. Do minusów należy również jej dostępność (lokata dostępną tylko w oddziale banku) oraz to, iż aby otworzyć rachunek lokaty musisz posiadać konto osobiste w banku.

Jeśli jednak powyższe wady nie stanowią dla Ciebie żadnego problemu Lokata Morze Zysków może się okazać jedną z najlepszych ofert na rynku biorąc pod uwagę tradycyjność lokaty bankowej.