Codziennie napływające informacje ze świata nie wróżą nam szybkiego ustabilizowania się sytuacji finansowej oraz gospodarczej Europy. Okazać się więc może, że dziś lokata bankowa jest najbezpieczniejszym instrumentem bankowym pozwalającym przynosić zysk Twoim oszczędnością.

Oczywiście nie ma lepszego momentu na szybkie i duże inwestycje giełdowe jednak jest to zdecydowanie wyższa półka nie polecana osobom, które są pionierami w danej dziedzinie. Giełda może przynieść duże zyski lecz giełda może w jeden dzień zabrać wszystko co posiadasz, wszystkie Twoje oszczędności, generując straty.  Pamiętaj o tym, że jeśli zdecydujesz się kiedykolwiek na nerwową grę rosnących i spadających indeksów giełdowych nie zawsze pomnożysz oszczędności, równie dobrze możesz je znacznie odchudzić.

Lokata na Medal neoBanku jest ofertą promocyjną standardowej Lokaty onLINE 3M proponowanej przez bank. Jest to produkt przeznaczony tylko i wyłącznie dla nowych klientów banku czyli osób, które nie posiadały w banku rachunku przed dniem 10.05.2012 r. Dodatkowym „utrudnieniem” jest dostępność lokaty. Założysz ją jedynie za pośrednictwem Internetu. Dla jednych to atut dla drugich minus. Obiektywnie patrząc widać, iż neoBank stawia na szerokie rozszerzenie obecnej bazy klientów oraz całkowitą ich obsługę za pośrednictwem elektronicznych kanałów dostępu.

Lokatę na Medal założysz posiadając minimum 5.000 zł. Podstawowa oferta Lokaty onLINE 3M wymaga jedynie 1.000 zł jako minimalnej kwoty pozwalającej na zawarcie umowy.

Maksymalna kwota lokaty została ustalona na wartości 1.000.000,00 zł.

Umowa lokaty zawierana jest na okres 3 miesięcy z możliwością jej automatycznego odnowienia. Jeśli w dniu następnym po upływie oznaczonego okresu umownego nie złożysz dyspozycji zamknięcia lokaty, to lokata zostanie automatycznie przedłużona na następny taki sam okres umowny. Musisz jednak pamiętać, iż Lokata na Medal zostanie odnowiona na warunkach standardowej Lokaty onLINE 3M. Jeśli zechcesz zamknąć rachunek lokaty  wypracowane odsetki od lokaty przekazywane są na Twoje konto osobiste lub rachunek techniczny.

Do założenia Lokaty na Medal neoBank wymaga posiadania rachunku osobistego. Lokata jest dostępna poprzez usługę bankowości elektronicznej neoBANK24 jednak nie dłużej niż 60 dni od uruchomienia rachunku osobistego. Po tym, okresie zawarcie umowy jest nie możliwe.

Oprocentowanie zgromadzonych na Lokacie na Medal środków pieniężnych jest stałe i wynosi 6,4% (standardowe oprocentowanie Lokaty onLINE 3M wynosi 6%) w skali roku. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu umownego. Jest to na dzień dzisiejsza jedna z najlepszych propozycji na ryku.

LOKATY 3M

10.000 zł

Lp Bank Produkt Kapitalizacja Oprocentowanie Zysk
1 Meritum Bank Lokata Pierwsza Na koniec okresu lokaty 7,00% 142,00 zł
2 neoBank Lokata onLine 3M Na koniec okresu lokaty 6,40% 130,00 zł
3 FM Bank FM Lokata Na koniec okresu lokaty 6,10% 123,50 zł
4 Get Bank Lokata Terminowa Na koniec okresu lokaty 6,00% 121,00 zł
5 Getin Bank Lokata Tradycyjna Na koniec okresu lokaty 5,85% 118,25 zł
6 Volkswagen Bank Lokata na Plus Na koniec okresu lokaty 5,50% 111,50 zł
7 BGŻOptima Lokata Standardowa Na koniec okresu lokaty 5,40% 109,00 zł

Ważne:

W trakcie obowiązywania umowy o prowadzenie lokaty, nie możesz zwiększyć ulokowanego kapitału.

Żądanie wypłaty przed upływem okresu umownego powoduje rozwiązanie umowy i zamknięcie lokaty.

W przypadku zerwania lokaty przed terminem umownym, tracisz większość wypracowanych pieniędzy – bank nalicza wówczas odsetki w wysokości 0,5%.