Karta Kredytowa MasterCard World Signia Ultime to najbardziej elitarny „diament” oferty produktowej Citibanku. Wydawana w odpowiedzi na specjalne zaproszenie wysyłane przez bank. Stworzona z myślą o prestiżowej grupie osób, które 1 mln zł limitu dostępnego na karcie traktują ze zwykłą normalnością.

Przeciętnie zarabiający Polak z wielką małością spogląda na powyższą kwotę, gdyż dla wielu z nas maksymalna wartość limitu karty w wysokości 1 mln zł jest wręcz kwotą „kosmiczną”.

Ale to właśnie o takich klientach pomyślał Citibank. Karta nie jest zwykłym plastikiem, który może posiadać praktycznie każdy. Karta jest biletem wstępu przynależności do grona tych, których na nią stać.

Jej wydanie oraz użytkowanie wiąże się z naliczaniem corocznej opłaty w wysokości 1.000 zł. Widzisz więc pierwszą podstawową argumentację, która stawia produkt na najwyższej półce.

W zamian za powyższą prowizję w platynowym plastiku zostaje zamknięty szereg przywilejów, bezpłatnych ubezpieczeń oraz usług, które po raz pierwszy zainaugurowane zostały na rynku polskim przez Citibank.

Karta została stworzona wspólnie z liniami lotniczymi LOT oraz programem Miles&More (w momencie otrzymania karty kredytowej otrzymujesz 10. 000 mil w ramach programu Miles&More. Następnie za każde wydane kartą 3 zł na zakupy uzyskujesz 1 milę w programie Miles & More. Zgromadzone punkty wymieniasz na nagrody: kolejne bilety lotnicze), gdzie jako posiadacz karty zostajesz objęty przywilejami niedostępnymi w standardzie tj. program Priority Pass, A La Carte oraz Lifestyle Manedżer.

Priority Pass pozwala na korzystanie z ponad 600 ekskluzywnych salonów typu „business lounge” (poczekalni na lotniskach w ponad 100 krajach i ponad 325 portach lotniczych). Pierwsze dwa jednoosobowe wejścia są bezpłatne. Za każde kolejne wejście naliczana jest opłata w wysokości 24 EUR.

A La Carte usługa obejmuje specjalny serwis i rabaty w prestiżowych restauracjach w całej Polsce, a także największego w Polsce Programu Rabatowego dla posiadaczy kart kredytowych.

Lifestyle Manedżer” zapewnia wsparcie w zakresie usług organizacyjno-rezerwacyjnych, takich jak rezerwacja biletu lotniczego, wynajem samochodu z kierowcą, porady dotyczące podróży, rezerwacja pola golfowego, hotelu, stolika w restauracji itp.

Zupełną nowością karty kredytowej MasterCard World Signia Ultime jest jej funkcjonalność w oparciu o technologię zbliżeniową PayPass (za zakupy do 50 zł zapłacisz zbliżając kartę do specjalnego czytnika bez konieczności wkładania jej do terminalna i wbijania nr PIN).

Maksymalny okres bezodsetkowy karty kredytowej wynosi do 56 dni.

Oprocentowanie transakcji bezgotówkowych po okresie bezodsetkowym oraz  gotówkowych od pierwszej wykonanej płatności wynosi 18%.

Interesujące w ofercie karty są również ubezpieczenia: wysoka kwota NNW do wysokości 750.000 EUR, które obejmuje wypadki i obrażenia doznane w podróży środkami transportu publicznego oraz ubezpieczenie kosztów leczenia do wysokości 7,5 mln EUR.