Kredyt gotówkowy jest najprostszą formą zasilenia Twojego portfela kiedy brakuje Ci pieniędzy. Oczywiście kwoty kredytu gotówkowego stanowczo odbiegają od wysokich kwot np. kredytu hipotecznego jednak formalności związane z finalizacją kredytu są dużo mniejsze.

Kredyt gotówkowy otrzymujesz w kilka dni, a wymagana dokumentacja w większości przypadków niewielkich kwot to zaledwie dowód osobisty. W najgorszym przypadku bank zażąda od Ciebie zaświadczenia o zarobkach oraz podpisu współmałżonka.

Wysokość kwoty kredytu jest zróżnicowana, określana indywidualnie, jednak zawsze uzależniona od Twojej zdolności kredytowej. Jej najprostszym tłumaczeniem są Twoje miesięczne dochody, pomniejszone o koszty utrzymania (ewentualnie koszty spłat dotychczasowego zadłużenia: karty kredytowe, inne kredyty). Różnica powyższych wartości daje kwotę, która może zostać przeznaczona na miesięczną spłatę rat kredytu gotówkowego. Mając taką świadomość wstępnie sam oceń o jaką kwotę możesz się ubiegać. Ostateczna decyzja określająca maksymalną wysokość kredytu należy jednak do banku.

W ofercie kredytu gotówkowego Banku PKO BP maksymalna kwota jak możesz uzyskać wynosi 150.000 zł. Minimalna kwota kredytu wynosi 1.000 zł. Jak na kredyt gotówkowy są to bardzo przyzwoite kwoty do uzyskania praktycznie bez żadnych ograniczeń.

Jedynym wymogiem banku dla osób ubiegających się o kredyt jest dochód miesięczny w wysokości 650 zł netto lub pozostawanie w związku małżeńskim.

Jeśli spełnisz powyższe warunki oraz warunki obowiązującej promocji możesz liczyć na bardzo atrakcyjne oprocentowanie kredytu oraz jego znikome koszty.

W ramach trwającej promocji bank nie naliczy prowizji za udzielenie pożyczki od osób, które przystąpią do ubezpieczenia na życie, założą rachunek osobisty Konto bez Granic oraz będą posiadały w banku kartę kredytową.

Oprocentowanie również może zostać obniżone. Standardowa stawka oprocentowania 23,49% dla stałych klientów banku czyli osób posiadających rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy od minimum 6 miesięcy może zostać obniżona nawet o 6 punktów procentowych. Jeśli przystąpisz do oferowanego przez bank ubezpieczenia na życie oprocentowanie zostanie obniżone o dodatkowe 3 punkty procentowe.

Wymienione wyżej elementy: oprocentowanie i prowizja są najważniejszymi punktami kredytu gotówkowego. One bezpośrednio wpływają na koszt Twojej miesięcznej raty. I o ile z rachunku osobistego, z ubezpieczenia możesz zrezygnować, narzucona marża kredytu oraz naliczana prowizja za jego udzielnie są ceną, którą musisz ponieść za pożyczenie od banku gotówki.

W ofercie PKO BP wydawać by się mogło, iż oprocentowanie 17,49% jest niewielkie a prowizja równa 0 zł sprawia, iż koszty będą znikome. Przykładowo dla kredytu w wysokości 10.000 zł zaciągniętego na maksymalny okres kredytowania 8 lat rata kredytu wynosi 213,73 zł.

Jednak pamiętaj, że warunki promocyjne obowiązują dla osób posiadających rachunek osobisty i ubezpieczenie na życie, które jakby nie patrząc są Twoim dodatkowym kosztem doliczanym do raty kredytu.

Konto bez Granic opatrzone zostało opłatą miesięczną za jego prowadzenie w wysokości 15 zł. Ubezpieczenie natomiast w ramach, którego bank zapewnia spłatę kredytu na wypadek śmierci kredytobiorcy oraz od utraty pracy miesięcznie kosztuje 0,35% wysokości raty kredytu.

Dlatego zanim podejmiesz ostateczną decyzję uważnie przekalkuluj normalne koszty kredytu oraz koszty towarzyszące aktualnej promocji. Ponieważ może okazać się, że kwota raty kredytu w standardowej ofercie będzie tańsza niż kwota w ofercie kredytu promocyjnego.

A w standardowej ofercie, bez promocji, wysokość oprocentowania kredytu gotówkowego zawarta zostaje w przedziale od 17,49% do 23,49%. Oprocentowanie jest zmienne, a jego wysokość ustalana jest indywidualnie podczas oceny wniosku kredytowego w placówce banku. Na wysokość oprocentowania mają wpływ m.in.: źródło i wysokość dochodów, wysokość zobowiązań z tytułu innych pożyczek i kredytów, wielkość rodziny, okres spłaty oraz kwota kredytu.

Standardowa prowizja 5% jest naliczana od kwoty przyznanego kredytu, a jej koszt zostaje doliczony do miesięcznej raty. Dla osób, którzy otrzymali ofertę kredytową w ramach akcji sprzedażowych prowizja obniżana jest o 1 punkt procentowy. Jeśli kwota kredytu nie przekroczy kwoty 50.000 zł oraz przystąpisz do ubezpieczenia, założysz rachunek osobisty Konto bez Granic, z którego następowała będzie spłata pożyczki prowizja kredytu obniżona jest o 2 punkty procentowe. Dodatkowo w przypadku wykupienia przez Ciebie karty kredytowej prowizja wyniesie 0 zł.

Atutem oferty Banku PKO BP jest kredyt na oświadczenie. Jeśli jesteś klientem banku i jesteś zatrudniony na umowę o pracę na czas nieokreślony, do uruchomienia kredytu w kwocie do 30.000 zł potrzebne jest jedynie oświadczenie o wysokości otrzymywanych dochodów. Jeśli jesteś nowym klientem banku na oświadczenie otrzymasz kredyt w wysokości 10.000 zł.