treeRachunek Oszczędnościowy Twój Cel to oferta Banku Millennium, która stanowi połączenie rachunku oszczędnościowego z góry wyznaczonym przez nas celem oszczędzania. Może być nim: przyszłość dziecka, zakup nieruchomości czy realizacja dowolnych planów. Ważne, że oferta pomaga w regularnym oszczędzaniu bez konieczności zamrażania środków na określony okres jak to ma miejsce w przypadku instrumentów długoterminowych.

Produkt sam w sobie funkcjonuje jak standardowy rachunek oszczędnościowy. Od pozostałych ofert wyróżnia go możliwość określenia celu oszczędzania, z którym do tej pory mieliśmy doczynienia jedynie w długoterminowych planach na życie czy polisolokatach.

Z doświadczenia wiemy, że zamrożenie środków w perspektywie długoterminowej jest bardzo trudne. Instrumenty długofalowe pozwolą na godne życie w wieku emerytalnym, zapewnią przyszłość naszym dzieciom, nauczą nas regularnego odkładania zarobionych dziś pieniędzy ale nie pozwolą na wypłatę środków w momencie kiedy będziemy ich bardzo potrzebować. Decydując się na taki produkt z góry decydujemy na co zbieramy i przez jaki okres będziemy oszczędzać. Określamy również kwotę, która zaspokoiłaby w przyszłości nasze potrzeby zdrowotne, emerytalne, realizację zamierzonego przedsięwzięcia. Po szczegółowej analizie domowego budżetu przez doradcę, decydujemy ile jesteśmy w stanie miesięcznie (ewentualnie rocznie) przeznaczyć na realizację celu. Podpisując umowę oszczędzamy wpłacając regularnie miesięczne kwoty w wysokości np. 300 zł lub dokonując raz w roku większej np.3.600 zł jednorazowej wpłaty. Taki model oszczędzania ma swoje zalety. Uczy systematyczności. Jednak jego największą wadą jest sztywny okres czasu, który określamy w momencie podpisywania umowy. Zawieramy ją na okres 2, 5, 10, 30 lat i przez cały ten okres nasze oszczędzane środki są niedostępne. Wypłata nawet najmniejszej kwoty powoduje utratę odsetek, a nawet całego zainwestowanego kapitału. Jest to rzecz niewiarygodna ale niestety prawdziwa. Dlatego decydując się na taki produkt koniecznie sprawdźmy okres po jakim spokojnie wypłacimy choćby tyle ile do tej pory zostało wpłacone na nasz rachunek.

Alternatywą na powyższe zmagania jest Rachunek Oszczędnościowy Twój Cel. Jest to standardowe konto oszczędnościowe, które w momencie podpisania umowy wymaga określenia celu oszczędzania oraz wysokości regularnych wpłat. Jednak wpłaty na rachunek są dopasowane do naszych możliwości, a nawet możemy pozwolić sobie na ich zaniechanie w przypadku np. „gorszego miesiąca”.  Liczba wypłat jest nieokreślona ani kwotowo ani okresowo . Wpłat i wypłat dokonujesz kiedy tylko chcesz tak jak w przypadku zwykłego rachunku oszczędnościowego.

Rachunek Oszczędnościowy Twój Cel pozwala zarabiać przynosząc zysk z oprocentowaniem równym 1,6% w skali roku. Nie jest to najwyższa ale też nie najgorsza stopa zwrotu patrząc na porównanie dostępnych na rynku ofert.

Jedynym utrudnieniem, a mianowicie opłatą , z którą musimy się liczyć w momencie realizacji drugiej wypłaty z rachunku jest opłata naliczana przez bank w wysokości 5 zł. Tylko pierwszy przelew zarówno wewnętrzny jak i zewnętrzny jest bezpłatny. Za każdy kolejny przelew zrealizowany w danym miesiącu kalendarzowym zapłacimy 5 zł. Jednak jest to jedyna opłata, którą ponosimy korzystając z tego rachunku.

Nowością w rachunku oszczędnościowym jest szereg narzędzi dzięki, którym osiągnięcie zamierzeń będzie łatwiejsze. Jest nim: zaawansowana wizualizacja celu (wykres z historią przychodów, saldem miesięcznym, projekcją wpłat na przyszłość), kalkulator, który przy zakładaniu celu pomaga dokładnie obliczyć warunki jego osiągnięcia, powiadomienia SMS o stanie celu, definiowanie nazwy celu. Każdy rachunek będzie miał unikalną, nadaną przez nas nazwę, widoczną w systemie bankowości internetowej Millenet. Jako posiadacze konta możemy również grafikę, ilustrującą założony przez nas cel. Dodatkowo, konto posiada funkcję połączenia z serwisem społecznościowym Facebook.

Ważne informacje: chcąc posiadać rachunek oszczędnościowy musimy posiadać w banku rachunek osobisty. Umowa rachunku zawierana jest na czas nieokreślony. Dodatkowo, rachunek możesz założyć tylko za pośrednictwem systemu bankowości internetowej.

Jedna osoba może posiadać maksymalnie 5 kont własnych oraz 5 rachunków wspólnych.