Wakacje! Jak długo każdy z nas czeka na upragniony odpoczynek. Często po całym ciężkim, pracowitym roku okres wakacyjny to jedyna pora, którą dysponujesz by odetchnąć od codziennego, powielanego każdego dnia schematu. Tylko co zrobić kiedy brakuje Ci gotówki na sfinansowanie wyjazdu. Możesz pomocy finansowej szukać u najbliższych, ale dlaczego nie skorzystać z taniego kredytu gotówkowego. Bez kłopotu, bez konieczności angażowania osób postronnych.

Bank to instytucja, kredyt gotówkowy to gotówka na dowolny cel. Nikt nikogo nie pyta o powód lub o konieczność jego zaciągnięcia. Nawet jak byś chciał otrzymać kredyt i go zainwestować w celu osiągnięcia zysku nikt nie jest zainteresowany jego przeznaczeniem. Jest to tylko i wyłącznie Twoja indywidualna sprawa. Ta anonimowość i łatwość przyznania gotówki, której potrzebujesz utrzymuje na wysokim poziomie popularność owego produktu sprzedawanego przez banki.

Dodatkowo okres wakacyjny jest porą wzmożonej potrzeby posiadania wolnej gotówki, a tym samym porą konkurencyjnej oferty kredytowej, niskiej marży kredytu, zerowej prowizji. Spokojnie możesz udać się do jednego z oddziałów i przebierać w coraz to atrakcyjniejszych ofertach kredytowych.

Oferta Alior Banku przyciąga wysoką kwotą kredytu. Bank po zbadaniu Twojej zdolności kredytowej może Ci udzielić kredytu nawet w wysokości 150.000 zł.  Z tym, że kwota powyżej 10.000 zł wymaga wyrażenia zgody współmałżonka w momencie podpisywania umowy.

Ciekawe w ofercie kredytu gotówkowego Alior Banku jest również oprocentowanie. Jest ono rozbite w zależności od okresu na jaki zaciągniesz kredyt. Dla kredytów bez ubezpieczenia, których okres nie przekracza 5 lat oprocentowanie jest oprocentowaniem stałym wynoszącym 21%. Powyżej 5 lat oprocentowaniem jest oprocentowaniem zmiennym będącym sumą marży banku oraz stawki WIBOR.

Ubezpieczenie kredytu nie jest obowiązkowe, jednak jego wykupienie powoduje obniżenie opłaty naliczanej za udzielenie kredytu prowizji oraz oprocentowania.

Ubezpieczenie dostępne jest w dwóch wariantach: na życie (stawka 0,18% kwoty kredytu) oraz od utraty pracy (stawka 0,02% kwoty kredytu). Co ważne, bank będzie obowiązkowo wymagał wykupienia ubezpieczenia na życie jeśli wiek kredytobiorcy przekroczy wiek 65 lat.

W związku z powyższym dla kredytów z wykupionym ubezpieczeniem na życie oraz od utraty pracy oprocentowanie kredytu obniżane jest o maksymalnie 6 punktów procentowych do wartości 15% (15,5% dla okresu do 2 lat). Rata zaciągniętego tak kredytu w kwocie 5.000 zł rozłożonego na okres 12 miesięcy wyniesie więc 479,43 zł.

Dodatkowo dla kwoty pożyczki gotówkowej przekraczającej 80.000 zł oprocentowanie może zostać obniżone o 2 punkty procentowe.

Jeśli już zdecydujesz się na kredyt i to nie koniecznie w Alior Banku musisz jeszcze pamiętać, iż oprócz oprocentowania, ubezpieczenia, kosztem, którym zostaniesz obciążony będzie również prowizja naliczana przez bank za udzielnie pożyczki.

I tu miłe zaskoczenie prowizja w Alior Banku w ramach trwającej do końca lipca 2011r promocji obniżona została do 0 zł jeśli wraz z kredytem założysz w banku rachunek osobisty. W przeciwnym wypadku wysokość prowizji została ustalona na wartości 5% lub uzależniona została od wykupionego przez Ciebie ubezpieczenia. Prowizja jest obniżana do 2% jeśli wykupisz łącznie oferowane przez bank ubezpieczenia: na życie i od utraty pracy. Decydując się na jedno z nich stawka prowizji jest obniżana odpowiednio: przy wykupie ubezpieczenia na życie o 2,5 punktu procentowego, przy ubezpieczeniu od utraty pracy o 0,5 punktu procentowego.

Czynnikiem wyróżniającym ofertę spośród innych ofert jest również opcja wakacji kredytowych, odpoczynku od spłacanych rat. Na minimum 3 dni przed datą płatności raty, którą chcesz zamrozić, musisz zgłosisz potrzebę wstrzymania płatności w oddziale banku. Jeśli terminowo spłacasz produkty kredytowe Alior Banku, najbliższa spłata zostanie przesunięta o wybrane przez Ciebie 1, 2 lub 3 miesiące. Wakacje są całkowicie bezpłatne i obejmują całą ratę kapitałowo-odsetkową. Okres kredytowania może być wydłużony o maksymalnie 3 miesiące, z zastrzeżeniem, iż całkowity okres kredytowania nie może przekroczyć 10 lat.