Jak dobrze kiedy robiąc zakupy nie widzisz fizycznie wydawanej gotówki. Jak bezpiecznie zamiast pogrubionego gotówką portfela, mieć w nim jeden plastikowy pieniądz. Wreszcie jak niezbędnie posiadać zaplecze dodatkowej kwoty w nieprzewidzianych życiowych sytuacjach. Dlatego właśnie warto mieć dostępną w karcie kredytowej pożyczkę, którą możesz wykorzystać w dowolnym momencie bez konieczności odwiedzania oddziału banku.

Oczywiście otrzymanie karty kredytowej i przyznanie wysokości jej limitu wiąże się z podpisaniem przez Ciebie umowy, jest to jednak czynność, którą wykonujesz tylko raz. Po podpisaniu umowy o kartę kredytową, czekasz na fizyczne dostarczenie przez bank plastiku i swobodnie możesz korzystać z udzielonego na niej kredytu. Dlatego też, banki uatrakcyjniają swoje oferty produktowe wprowadzając na rynek nowe karty kredytowe.

Nowością Kredyt Banku jest Karta kredytowa World MasterCard, która zostaje przeznaczona dla średniozamożnego klienta. Warunkami jej otrzymania jest dochód brutto przekraczający kwotę 4.000 zł. Jeśli Twoje miesięczne dochody pozwolą Ci na ubieganie się o kartę bank może przyznać kredytowe środki w wysokości kwoty sięgającej 50.000 zł.

Jednak karta kredytowa Kredyt Banku to nie tylko kredyt. Innowacją w ofercie karty jest szereg bezpłatnych ubezpieczeń, szeroka gama usług dodatkowych tj.: Asistance i Concierge oraz możliwość uczestnictwa w programie World MasterCard Rewards, z którego możesz korzystać jako właściciel karty.

Program World MasterCard Rewards jest programem lojalnościowym, który za każde wydane bezgotówkowo kartą 5 zł, przyznaje Ci 1 punkt. Punkty zbierasz i jeśli posiadasz ich odpowiednią ilość wymieniasz je na nagrody.  W ramach wygranej możesz skorzystać z takich atrakcji jak: lot balonem/helikopterem, skok ze spadochronem, kurs sushi dla dwojga, jazdy konnej, lekcje tańca.

Ubezpieczenie Podróżne obejmuje ochronę NNW do wartości 30.000 zł oraz koszty leczenia za granicą do wartości 30.000 EUR. Ubezpieczenie pokrywa wydatki poniesione przez Ciebie wskutek opóźnienia/odwołania lotu, pomoc medyczną assistance za granicą, koszty rezygnacji z zapłaconej kartą imprezy turystycznej. Dodatkowo ubezpieczenie obejmuje ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za granicą oraz usługi concierge.

Ubezpieczenie Przedłużona Gwarancja zapewnia dodatkową ochronę gwarancyjną na sprzet RTV, AGD i elektronarzędzia zakupione przy użyciu karty kredytowej. Okres obowiązywania ubezpieczenia Przedłużona Gwarancja wynosi 24 miesiące, co sprawia, że zakupiony sprzęt wraz z ubezpieczeniem producenta zostaje objęty ochroną nawet na okres 4 lat. Dodatkowo, przez pierwsze 90 dni od dokonania zakupu, nabyty sprzęt ubezpieczony jest przed uszkodzeniem, zniszczeniem oraz utratą w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Dodatkowo opcjonalnym, płatnym miesięcznie w wysokości 0,49% od całkowitego zadłużenia karty, jest ubezpieczenie Spłaty Zadłużenia, które zapewnia spłatę zadłużenia przez bank w momencie utraty przez Ciebie pracy lub zdolność pracy zarobkowej na skutek nieszczęśliwego wypadku.

Oprócz nieobowiązkowego ubezpieczenie Spłaty Zadłużenia, opłaty, które niestety są nieodzownie związane z posiadaniem karty kredytowej to opłat za jej wydanie oraz opłata za jej miesięczne użytkowanie.

Opłata za wydanie pierwszej karty kredytowej naliczana zostaje w wysokości 10 zł, dla właścicieli rachunku osobistego Profil Aktywny lub Zdobywca karta wydawana jest bezpłatnie. Karta jest wydawana na okres 2 lat. Po tym okresie bank naliczy Ci opłatę w wysokości 200 zł. Istnieje jednak możliwość ominięcia opłaty za wznowienie karty. Warunkiem jest dokonanie obrotów bezgotówkowych kartą na minimalną kwotę 18.000 zł w okresie 12 miesięcy poprzedzającym termin wznowienia karty. Jeśli dokonasz transakcji bezgotówkowej o danej wysokości w przewidzianym okresie czasu karta kredytowa użytkowana jest bezpłatnie.

Limit kredytowy karty kredytowej World MasterCard został określony w przedziale od 1.000 zł do 50.000 zł. Jest to kwota, której wysokość określa bank biorąc pod uwagę Twoją indywidualną zdolność kredytową.

Jeśli decyzja o przyznanej kwocie zapadnie, z limitu karty możesz korzystać w każdej chwili bez ponoszenia dodatkowych kosztów przez okres 56 dni, gdyż okres bezodsetkowy karty World MasterCard wynosi 56 dni, licząc od daty zrealizowania pierwszej transakcji.

Musisz jednak pamiętać by transakcje dokonywane kartą kredytową były transakcjami bezgotówkowymi. Wydana gotówka przez okres 56 dni, pożyczona jest przez bank za darmo. Po tym okresie oprocentowanie zadłużenia wzrasta do wysokości 9,99% (w okresie pierwszych 6 miesięcy, jeśli posiadasz w banku rachunek osobisty, 12 miesięcy jeśli przenosisz zadłużenie karty z innego banku). Po okresie promocyjnym oprocentowanie transakcji bezgotówkowych wynosi 22%. Podobnie oprocentowane są transakcje gotówkowe 22%. Różnica jest jednak taka, że o ile bezgotówkowo cieszysz się kredytem przez okres 56 dni bez dodatkowych kosztów, o tyle w transakcjach gotówkowych wypłacona kartą kwota jest bardzo wysoko oprocentowaną pożyczką. Dodatkowo przy wypłacie gotówki z bankomatu bank nalicza opłatę w wysokości 3% kwoty transakcji, minimum 7 zł.

Ważnym elementem w obsłudze karty jest również możliwość rozłożenia spłaty zaciągniętego zadłużenia w późniejszym okresie czasu. Bank wymaga jedynie minimalnej spłaty 5% aktualnego zadłużenia, w kwocie minimalnej 50 zł. Musisz jednak pamiętać, pożyczone pieniądze nie były Twoją własną gotówką, w związku z czym musisz liczyć się z kosztami. Nie małymi. Karta kredytowa jest najlepszym produktem marżowym banku, dlatego tak łatwo możesz ja otrzymać. Ale za krótkotrwałe przyjemności możesz słono zapłacić.