W Lokacie Elastycznej w Banku BGŻOptima w przypadku złożenia przez Ciebie dyspozycji zerwania lokaty przed upływem terminu jej zapadalności, otrzymujesz oprocentowanie w wysokości 5,60% w skali roku. Odsetki wypłacane są za faktyczny okres utrzymania przez Ciebie lokaty.

Jest to pewna nowość w przypadku lokat, gdyż w większości przypadków chcąc zabrać ulokowane wcześniej środki (niż przewiduje to podpisana przez Ciebie umowa) tracisz wypracowane do dej pory odsetki. Tak niestety funkcjonuje lokata. Jednak w Banku BGŻOptima jest inaczej – możesz zabrać środki kiedy chcesz otrzymując zysk rzędu 5,60%. Jak widzisz jest to naprawdę bardzo korzystna oferta.

LOKATY 6M

10.000 zł

Lp. Bank Produkt Kapitalizacja Oprocentowanie Zysk Utrata odsetek przy zerwaniu lokaty
1 Toyota Bank Lokata Kapitalna Na koniec okresu lokaty 5,75% 291,65 zł Nie
2 FM Bank FM Lokata Na koniec okresu lokaty 6,40% 259,00 zł Tak
3 Meritum Bank Lokata Standardowa Internetowa
Na koniec okresu lokaty 6,20% 251,00 zł Tak
4 BGŻOptima Lokata Elastyczna Na koniec okresu lokaty 6,00% 243,00 zł Nie
5 GetBank Lokata Terminowa Na koniec okresu lokaty 6,00% 243,00 zł Tak
6 Getin Bank Lokata Tradycyjna
Na koniec okresu lokaty 5,85% 236,50 zł Tak

Gdzie wiec szukać haczyków oferty? Praktycznie ich nie ma.

Lokata Elastyczna jest nową ofertą lokaty wprowadzoną przez BGŻOptima. To 6 miesięczny depozyt przeznaczony dla osób, które posiadają w banku aktywny rachunek oszczędnościowy Konto BGŻOptima. I tu można powiedzieć o pierwszym, małym minusie. Nie założysz lokaty jeśli nie posiadasz w banku rachunku. Pytanie tylko czy ponosisz z tego tytułu jakieś opłaty? Wychodzi na to, że nie. Rachunek oszczędnościowy prowadzony jest bezpłatnie.

Minimalna kwota wymagana do założenia lokaty wynosi 1.000 zł. Maksymalna kwota nie została ograniczona przez bank. Zainwestować możesz dowolną wartość środków. Lokata zawierana jest na ustalony okres. Po jego upływie następuje rozwiązanie umowy, a  wypracowane odsetki przelane zostają na Twoje konto oszczędnościowe.

Oprocentowanie środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku lokaty jest stałe w skali roku i wynosi 6%.

W trakcie obowiązywania umowy o prowadzenie lokaty, nie ma możliwości zwiększenia ulokowanego kapitału.

Ilość zakładanych przez jedną osobę lokat nie została ograniczona przez bank.

Jak sam widzisz mało jest wad opisanej powyżej Lokaty Elastycznej. Wynika to chociażby z samej struktury produktu jakim jest lokata bankowa. Jedno jest jednak pewne. Dziś lokata jest jedną z najbezpieczniejszych propozycji bankowych mimo tego, iż od proponowanego przez banku zysku musisz odliczyć ustawowy podatek od dochodu.